Internet najlepszym źródłem informacji. Relacje na żywo z walki kupców o halę KDT

Internet najlepszym źródłem informacji. Relacje na żywo z walki kupców o halę KDT

Internet najlepszym źródłem informacji. Relacje na żywo z walki kupców o halę KDT
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
21.07.2009 18:30, aktualizacja: 22.07.2009 11:01

Internet potwierdził, że jest znakomitym źródłem informacji. Dzięki niemu mogliśmy dzisiaj śledzić praktycznie minuta po minucie dramatyczne wydarzenia związane z przejęciem przez komornika hali KDT.

Hala KDT była od ponad pół roku nielegalnie zajmowana przez kupców. Walka o nią (na jej miejscu mają się rozpocząć prace związane z budową drugiej linii metra) rozpoczęła się dzisiaj rano, gdy komornik chciał przeprowadzić egzekucję postanowienia sądu. Zdesperowani kupcy zabarykadowali się w budynku stawiając zaciekły opór wynajętym ochroniarzom oraz jednostkom policji. Ostatecznie broniący się zostali pokonani, natomiast Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała oświadczenie, którego fragment prezentujemy poniżej:

"_ Prawo w Polsce musi być przestrzegane. Takie działania są potrzebne, aby odblokować Warszawę dla inwestycji ogólnomiejskich. Dzięki nim, po przeszło 20 latach, powstała druga nitka ul. Powstańców Śląskich, pobudowaliśmy węzeł Marsa czy poszerzyliśmy Wilanowską _."

Obraz
© (fot. PAP/EPA Paweł Kula)

Internet potwierdził, że stanowi znakomite źródło informacji. Różne serwisy relacjonowały praktycznie na żywo dramatyczne wydarzeniach związane z przejęciem hali KDT. Zamieszczały również zdjęcia, filmy wideo oraz nagrania audio. To wszystko powodowało, że śledzący je internauta mógł się poczuć jakby był naocznym obserwatorem całego zdarzenia. Co ważne, nie groziło mu przy tym żadne niebezpieczeństwo.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)