Inteligentny bagaż, jakiego jeszcze nie było

Inteligentny bagaż, jakiego jeszcze nie było

Inteligentny bagaż, jakiego jeszcze nie było
Źródło zdjęć: © Fotolia / Nomad_Soul
05.05.2015 12:54, aktualizacja: 06.05.2015 10:12

Dzisiejsza rzeczywistość zaczyna przypominać coraz bardziej tę z filmów sci-fi. Tym razem mamy dla was bardzo nietypową walizkę, nad którą pracują dwie największe firmy: Samsung z zakresu mobile i Samsonite w kategorii walizek i plecaków podróżnych.

Owoc współpracy dwóch firm ma samodzielnie odprawiać się na lotniskach, być wyposażony w moduł GPS i sprytnie przemyślany system powiadomień mobilnych, dzięki którym właściciel bagażu będzie informowany o... nie, my też do końca nie wiemy, co chcielibyśmy usłyszeć od naszej walizki.

Nowe walizki będą najeżone elektroniką, jednak pełny koncept smartwalizki nie jest jeszcze gotowy. Samsonite nie chce jedynie dodać GPS-u i umożliwić zdalnego namierzania walizek - to ma być coś znacznie więcej.

Przyszłe walizki będą wysyłały wiadomość tuż po opuszczeniu samolotu, w chwilę przed pojawieniem się na taśmie, a także w momencie ich otworzenia.

Niezależnie od ostatecznego kształtu rozwiązania Samsonite'a i Samsunga, firmy będą musiały wziąć pod uwagę restrykcyjne przepisy ruchu lotniczego dotyczące aktywowania urządzeń elektronicznych na pokładzie. Choć coraz więcej linii zezwala na korzystanie z telefonów komórkowych w samolotach, wciąż nie jest to regułą i wysyłająca SMS-y walizka okazać może się nie tyle ułatwieniem, co problemem w czasie podróży.

Na koniec został nam najfajniejszy kąsek: otóż Samsung pracuje dodatkowo nad walizką, która sama potrafiłaby się przemieszczać (prototypy już są). Wyobraźcie sobie, jak wyglądać będą lotniska, za np. 10 lat, jeśli ta koncepcja się sprawdzi. Setki ludzi ze swoimi smart-autonomicznymi-walizkami, jadącymi "przy nodze".

_ chip.pl / Telepolis _

Zobacz również: Tak powstaje Samsung Galaxy S6 edge!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Straciła pracę przez wpis na Facebooku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)