Inteligentne AGD od Samsunga

Inteligentne AGD od Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.01.2012 11:34, aktual.: 29.03.2012 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung pokazał całą serię nowoczesnych urządzeń AGD, w których zastosowano technologie mające uczynić korzystanie z nich w jeszcze wygodniejszy sposób. Pokazano między innymi lodówki z nowymi funkcjami i dostępem do internetu, kuchenki mikrofalowe OTR zintegrowane z okapem, udoskonalone modele piekarników oraz pralkę z wbudowanym modułem Wi-Fi.

Lodówka z listą zakupów i Facebookiem
Samsung rozszerza portfolio sprzętów AGD o lodówki wyposażone w 8-calowy, dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz dostęp do aplikacji internetowych ułatwiających wykonywanie codziennych czynności. Aplikacja „Lista zakupów”. („Grocery List”) umożliwia zarządzanie zakupami w formie spersonalizowanej listy produktów. Nie wiedzieć po co, lodówka zyskała także dostęp do Facebooka. Jakoś nie widzimy oczami wyobraźni rzeszy „lodówkomaniaków” piszących na Facebooku z lodówki „właśnie wkładam do środka jogurt!”. Nowe rozwiązania zostały wykorzystane w lodówkach dwudrzwiowych RSG309 oraz w czterodrzwiowych RF4289.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe lodówki posiadają szufladę FlexZone, zainstalowaną na wysokości blatu, która umożliwia dzieciom komfortowy dostęp do potrzebnych produktów. Ułatwieniem jest funkcja regulacji temperatury, w jakiej przechowywane są produkty żywnościowe w czterech wydzielonych strefach takich jak: mięso i ryby (-2°C), zimne napoje (-1°C), produkty garmażeryjne i przekąski (+3°C) oraz wino i potrawy (6°C). Funkcja Twin Cooling Plus umożliwia natomiast regulację temperatury i wilgotności w zamrażalniku i chłodziarce.

Gotowanie
Piekarnik, opiekacz, kuchenka mikrofalowa i okap kuchenny w jednym urządzeniu to kolejna nowość od Samsunga. Wyróżniona na targach CES 201. za innowacyjność w kategorii eko-wzornictwa nowa kuchenka mikrofalowa SMH2117S jest bardzo pojemna (59 litrów) oraz posiada wydajne diodowe oświetlenie płyty kuchennej.

Piekarnik Flex Duo

Wśród nowości Samsung zaprezentował również udoskonalony model piekarnika z serii Flex Duo –. NE595R1. Urządzenie wyposażone jest w komorę o pojemności 167 litrów, która w razie potrzeby może służyć jako dwie mniejsze komory o pojemności odpowiednio 74 litry w górnej części i 88 litrów w dolnej. Obie komory przedzielone są przekładką Smart Divider, która umożliwia przygotowanie dwóch różnych potraw w tym samym czasie. Na co dzień nieużywana przekładka może być schowana w specjalnej szczelinie pod dolną szufladą.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pranie ze z telefonem
Pralka WF45. została wyposażono w system Smart Control, który ułatwia proces prania – również wtedy, kiedy użytkownik znajduje się poza domem. Dzięki wbudowanemu modułowi wi-fi za pośrednictwem funkcji Smart Control możemy śledzić cykl prania oraz monitorować m.in. program, czas pozostały do końca pracy lub zdalnie włączyć lub wyłączyć pralkę z dowolnego miejsca w domu. Dzięki opracowanemu przez firmę Samsung systemowi Smart Care można zapomnieć o tradycyjnych instrukcjach obsługi. System sam zdiagnozuje problemy w pracy pralki i prześle odpowiednie powiadomienie na smartfona użytkownika. WF457 jest pierwszą pralką produkcji Samsung, która posiada technologię Water Shot. Technologia polega na wypuszczaniu strumienia wody z rozpuszczonym detergentem, a następnie strumienia płuczącego, który podwaja skuteczność płukania. Rozwiązanie to skraca czas cyklu do 25 procent w porównaniu z tradycyjnymi pralkami. Pralka WF457 została uznana przez organizację ENERGY STAR za „Najbardziej wydajną pralkę 2011 roku" oraz
uhonorowana Nagrodą Innowacji CES 2012 w kategorii projektu przyjaznego środowisku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)