Intel odświeża swoje dyski SSD

Intel odświeża swoje dyski SSD

Intel odświeża swoje dyski SSD
17.08.2010 15:12

Wyciekły plany Intela odnośnie wprowadzenia nowych dysków SSD. Już w 3. kwartale 2010 roku Intel całkowicie zacznie wymieniać wszystkie swoje dyski SSD. Dwukrotne zwiększenie pojemności i kolejne modele w ofercie, z pewnością pozwolą Intelowi na utrzymanie pozycji lidera produkcji tych nowoczesnych dysków twardych

Wyciekły plany Intela odnośnie wprowadzenia nowych dysków SSD. Już w 3. kwartale 2010 roku Intel całkowicie zacznie wymieniać wszystkie swoje dyski SSD. Dwukrotne zwiększenie pojemności i kolejne modele w ofercie, z pewnością pozwolą Intelowi na utrzymanie pozycji lidera produkcji tych nowoczesnych dysków twardych.

SSD, czyli Solid State Drive –. dyski półprzewodnikowe, jest to nowa generacja dysków twardych. Zamiast nośnika magnetycznego wykorzystuje się układy pamięci Flash. Dzięki temu dyski te są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a fale elektromagnetyczne nie wpływają na zapisane dane.

Obraz
© Intel

Oprócz zwiększenia pojemności obecnych urządzeń, Intel wprowadza nową gamę urządzeń o kodowej nazwie Soda Creek. Są to stworzone w technologii 3. nanometry, dyski wyposażone w port mini SATA. Reszta nowych modeli produkowana będzie w 25 nanometrach, a największy dostępny dysk będzie miał aż 600 GB pojemności. Na uwagę zasługuje urządzenie o wielkości 1,8 cala i pojemności aż 300 GB.

Większość nowych dysków zostanie wyposażona w sprzętowe szyfrowanie danych. Nie zapomniano także o technologii SMART, pozwalającej monitorować na bieżąco pracę dysku i informować o ewentualnych błędach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)