Intel - 40 lat minęło, jak jeden dzień

Intel - 40 lat minęło, jak jeden dzień

Intel - 40 lat minęło, jak jeden dzień
25.07.2008 12:34, aktualizacja: 25.07.2008 12:50

Produkty Intela stały się źródłem niektórych najważniejszych ludzkich
innowacji. Dzisiaj mikroprocesory stanowią serce wciąż rozszerzającego
się cyfrowego świata, który umożliwia ludziom kontaktowanie się na
wiele nowych, zdumiewających sposobów i osiąganie poprzednio
niewyobrażalnego wzrostu wydajności pracy

*18 lipca 2008 roku Intel Corporation świętuje swoją 40 rocznicę. Po drodze firma znalazła się na liście Fortune 500, stała się powszechnie znana dzięki kampanii Intel Inside, wynalazła mikroprocesor i zmieściła miliardy tranzystorów w jednym układzie. *
Globalna obecność Intela obecnie obejmuje 50 krajów i około 300 biur i fabryk, a 80 procent przychodów pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Zespół Intela składa się z około 85 000 pracowników z całego świata, którzy pomogli firmie trafić na listy najlepszych pracodawców. Misją firmy jest poszerzanie granic innowacji, aby ludzkie życie było bardziej ekscytujące, spełnione i satysfakcjonujące dzięki postępom w dziedzinie technologii, edukacji, wytwórczości i odpowiedzialności społecznej.

Produkty Intela stały się źródłem niektórych najważniejszych ludzkich innowacji. Dzisiaj mikroprocesory stanowią serce wciąż rozszerzającego się cyfrowego świata, który umożliwia ludziom kontaktowanie się na wiele nowych, zdumiewających sposobów i osiąganie poprzednio niewyobrażalnego wzrostu wydajności pracy.

*Dziedzictwo 40 lat innowacji *Od czasu założenia w 1968 roku Intel nieustannie rzuca wyzwanie zastanemu stanowi rzeczy. Każda nowa generacja procesorów Intel oferuje zdumiewającą wydajność, energooszczędność i dodatkowe funkcje — oferując nowe możliwości ludziom na całym świecie. Firma inwestuje w nowe obszary, w których zastosowanie zintegrowanej architektury Intel® może przynieść światu takie korzyści jak:

Energooszczędne i tanie, mobilne urządzenia internetowe oraz ultramobilne komputery, które ułatwiają komunikację, oglądanie i słuchanie mediów cyfrowych oraz bezprzewodowy dostęp do internetu.

Nowe urządzenia elektroniki użytkowej, które łączą funkcje rozrywkowe z łącznością internetową.

Skalowalne, wysokowydajne rozwiązania do wizualnego przetwarzania danych, które integrują bogatą grafikę i superkomputerową wydajność w zastosowaniach naukowych, finansowych i innych wymagających wysokiej mocy przetwarzania.

Tanie komputery PC, które spełniają potrzeby początkujących użytkowników komputerów, zwłaszcza na rynkach wschodzących.

*Zaangażowanie Intela w służbę społeczeństwu *Aby uświetnić 40 rocznicę, prezes i dyrektor generalny Intela Paul Otellini rzucił pracownikom wyzwanie miliona godzin ochotniczej pracy. Chodzi o to, aby spłacić dług wobec lokalnych społeczności, ofiarując milion godzin ochotniczej pracy w 2008 roku. Wyzwanie Otelliniego odzwierciedla nacisk Intela na odpowiedzialność korporacyjną, która stanowi integralną część działalności firmy. Jako globalny lider technologiczny i biznesowy, Intel jak żadna inna firma może ułatwić dostęp do edukacji i technologii w skali globalnej i promować ideę zrównoważonego rozwoju.

Edukacja.
Tylko w minionej dekadzie Intel zainwestował miliard dolarów w ulepszenie edukacji na całym świecie, a teraz inwestuje ponad 100 milionów rocznie, aby pomóc nauczycielom w nauczaniu, uczniom w uczeniu się, a uniwersytetom z całego świata we wprowadzaniu innowacji. Kluczowe programy edukacyjne Intela to m.in.: Intel® Teach, w ramach, którego przeszkolono ponad 5 milionów nauczycieli; Intel Computer Clubhouse Network, program pozaszkolnych, społecznościowych szkoleń technologicznych prowadzony w 20 krajach; Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), największy na świecie konkurs naukowy dla młodzieży w wieku licealnym; Intel Science Talent Search, najbardziej prestiżowy konkurs naukowy dla młodzieży w wieku licealnym ze Stanów Zjednoczonych; oraz Intel Higher Education Program, który oferuje uniwersytetom dostęp do najnowocześniejszych technologii poprzez dotacje badawcze, fora przedsiębiorczości oraz szkolenia pod kierunkiem technologów Intela.

Dostęp.
Aby zapewnić następnemu miliardowi ludzi dostęp do bezkompromisowej technologii, program Intel World Ahead oferuje technologię dostosowaną do lokalnych potrzeb i warunków, pomagając ludziom w tworzeniu zrównoważonych fundamentów przyszłego rozwoju w postaci technologii, która ulepsza ich życie. Program obejmuje zwiększanie dostępności komputerów osobistych poprzez innowacyjne programy sprzedaży, a także publiczną oraz prywatną współpracę z rządami i liderami branżowymi z 60 krajów . Intel pracuje z lokalnymi organizacjami, aby łączyć ludzi przez technologie szerokopasmowej komunikacji bezprzewodowej, takie jak WiMAX, Wi-Fi i 3G, oraz dostarczać zlokalizowaną treść i usługi związane z informacją, edukacją i opieką zdrowotną.

*Środowisko. *Stałe zaangażowanie w ochronę środowiska jest częścią wszystkiego, co robi Intel. Energooszczędność, wysoka wydajność i innowacyjne materiały to kluczowe elementy ekologicznych projektów Intela. Zasady środowiskowe są wpisane w procesy produkcyjne i ogólną działalność firmy, w tym programy recyklingu odpadów i "zielone" standardy budowlane. Intel zachęca pracowników do uczestnictwa w programach ekologicznych, a także do ich tworzenia. Jako odpowiedzialny obywatel świata, Intel współpracuje z kluczowymi organizacjami społecznymi, branżowymi, rządowymi i środowiskowymi, aby promować ekologiczne projekty produktów, inspirować zmiany w postawach środowiskowych oraz wpływać na globalne strategie. Przykładem może być nabywanie certyfikatów energii odnawialnej, dzięki któremu firma wspięła się na pierwsze miejsce listy "Green Power" Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, a także członkostwo Paula Otteliniego w Kopenhaskiej Radzie Klimatu .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)