Informują o blokadzie realizowania przelewów. Polski bank ostrzega: to oszuści

Informują o blokadzie realizowania przelewów. Polski bank ostrzega: to oszuści
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek

05.04.2018 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PKO BP ostrzega przed mailami, w którym oszuści podszywają się pod polski bank. Przestępcy próbują nastraszyć użytkowników grożąc blokadą konta bankowego.

W mailach oszuści podają się za przedstawicieli banku PKO PB. W wiadomości informują o rzekomej "podejrzanej aktywności", więc dlatego właściciel konta musi przejść weryfikację. By potwierdzić swoją tożsamość powinien wejść na stronę, do której linkują oszuści. "Możliwość realizowania przelewów pozostanie zablokowana do momentu potwierdzenia tożsamości" - straszą przestępcy. Nieświadome osoby, które na dodatek pilnie muszą przelać pieniądze, mogą się przestraszyć.

Obraz
© PKO BP

Bank PKO BP pokazał, jak wygląda mail od oszustów

"Kliknięcie w linka kieruje do fałszywej strony, na której znajduje się prośba o podanie danych wrażliwych" - informuje PKO BP. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić hasło do konta, PESEL i numer dowodu osobistego. To dane, które niby pomogą zweryfikować użytkownika, a tak naprawdę słuzą do przejęcia konta bankowego i w ostateczności wyczyszczenia rachunku ofiary.

Bank przypomina, że "nigdy nie prosi podanie tego rodzaju danych przy logowaniu oraz nigdy nie rozsyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego". Choć sprawa dotyczy PKO BP, to podobne praktyki obowiązują w każdym banku. Warto o tym pamiętać, gdy dostaniemy tego typu wiadomość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)