Ile zarabiają youtubowe gwiazdy? Pieniądze są ogromne

Ile zarabiają youtubowe gwiazdy? Pieniądze są ogromne

Ile zarabiają youtubowe gwiazdy? Pieniądze są ogromne
Źródło zdjęć: © Fotolia
19.10.2015 10:27, aktualizacja: 19.10.2015 11:33

Dostępność Internetu i popularność YouTube sprawiła, że na filmikach produkowanych w domowym zaciszu można zarobić krocie. Poznajcie najlepiej zarabiających youtuberów na świecie.

Na liście najlepiej zarabiających youtuberów, którą opublikował Forbes, nie brakuje graczy, jednak - wbrew pozorom - wcale nie stanowią oni przytłaczającej większości. Na pierwszym miejscu bryluje co prawda PewDiePie znany na całym świecie ze swoich emocjonalnych relacji z gier, ale już na drugim, trzecim, piątym i ostatnim miejscu znajdziemy komików. Warto zwrócić także uwagę na obecność Lindsey Stirling - amerykańskiej skrzypaczki oraz Michelle Phan prowadzącej kanał dla kobiet o sztuce makijażu.

 1. PewDiePie – 12 mln USD
  1. Smosh – 8,5 mln USD
  2. Fine Brothers – 8,5 mln USD
  3. Lindsey Stirling – 6 mln USD
  4. Rhett & Link – 4,5 mln USD
  5. KSI – 4,5 mln USD
  6. Michelle Phan – 3 mln USD
  7. Lilly Singh – 2,5 mln USD
  8. Roman Atwood – 2,5 mln USD
  9. Rosanna Pansino – 2,5 mln USD

A jak to wygląda w Polsce? Tutaj możemy jedynie szacować zarobki twórców najpopularniejszych kanałów. Większość zestawień w czołówce najlepiej zarabiających polskich youtuberów wymienia Sylwestra Wardęgę, Łukasza Jakubiaka, twórców Abstrachuje i Adbustera, a także Radosława Kotereskiego. Przyjmuje się ogólnie, że za tysiąc wyświetleń reklam można zarobić od kilku do kilkunastu złotych. Do tego jeszcze wszystkie kampanie sponsorowane na kanale, gdzie mówi się o stawkach nawet 2000. zł, czy też lokowanie produktów, gdzie stawki mogą sięgać nawet 100 tys. złotych. Oczywiście dotyczy to najpopularniejszych kanałów i początkujący nie mogą liczyć na takie oferty.

Bardzo trudno policzyć dokładnie przychody z prowadzenia kanały na YouTube, ponieważ jest to wypadkowa kilku czynników, w których liczba subskrypcji i wyświetleń to tylko jedne ze składowych. Optymistyczne szacunki mówią, że zarobki najlepszych autorów mogą dochodzić do nawet sześciocyfrowych kwot rocznie.

_ Źródło: Chip.pl / WP.PL _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)