IFA2015: Sony BRAVIA X91C - 75 calowy telewizor Ultra HD

IFA2015: Sony BRAVIA X91C - 75 calowy telewizor Ultra HD

IFA2015: Sony BRAVIA X91C - 75 calowy telewizor Ultra HD
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
03.09.2015 09:36, aktualizacja: 04.09.2015 14:46

Podczas targów IFA 2015 firma Sony zaprezentowała nowy telewizor LCD 4K Bravia X91C z ekranem o przekątnej 75 cali (189,3 cm) i grubości zaledwie 15 mm.

Planowana aktualizacja sieciowa telewizora Sony X91. zapewni jego zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range - o dużym zakresie dynamiki). Technologia HDR rozszerza dostępny zakres poziomów jasności i nadaje wyświetlanemu obrazowi większy kontrast. W rezultacie ujawniają się szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach. Zgodność telewizora z materiałami HDR oznacza więc żywsze kolory, lepszą widoczność szczegółów, wyraźnie odwzorowane światła i większą głębię obrazu.
Wprowadzona przez Sony platforma Android TV rozszerza zestaw funkcji "smart TV" i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu, ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Stanowi więc przepustkę do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów - w znakomitej oprawie audiowizualnej. Technologia Google Cast daje niespotykane dotąd możliwości integracji telewizora z urządzeniami mobilnymi. Przesyłanie aplikacji, gier, filmów, zdjęć, nagrań i innych materiałów ze smartfona lub tabletu sprowadza się teraz do dotknięcia przycisku, bez konieczności parowania czy konfigurowania funkcji kopii ekranu.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

W znalezieniu nowych, interesujących programów i materiałów pomaga funkcja wyszukiwania głosowego. Aby jej użyć, wystarczy mówić do mikrofonu na dostarczanym w zestawie pilocie z panelem dotykowym - albo do urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS. Współpraca z serwisem Google Play oznacza dostęp do setek aplikacji i gier: od strzelanek i platformówek przez witryny agregujące materiały z zewnętrznych źródeł aż po profesjonalne serwisy z multimediami. W tej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Łatwość użycia telewizora BRAVIA to zasługa nowego, szybkiego systemu obsługi One-Flick Entertainment, dzięki któremu treści i aplikacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przeglądanie kanałów telewizyjnych, filmów w Internecie, zdjęć i innych treści umożliwia intuicyjny w użyciu pilot z panelem dotykowym.

Telewizor BRAVIA X91. jest zgodny z formatami kodowania HEVC oraz VP9, a jego łącze HDMI umożliwia transmisję sygnału 50p/60p. Oznacza to dostęp do pełnego wachlarza treści, między innymi z szybko rozwijających się serwisów oferujących materiały wideo 4K w transmisji strumieniowej.
Nowe, smukłe telewizory LCD 4. BRAVIA X91C z ekranem 75 cale pojawią się w sprzedaży w połowie września 2015 r.

_ Źródło: Sony / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)