IFA2015: Inteligentne lustro Panasonica - marzenie każdej kobiety

IFA2015: Inteligentne lustro Panasonica - marzenie każdej kobiety

IFA2015: Inteligentne lustro Panasonica - marzenie każdej kobiety
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
07.09.2015 13:30, aktualizacja: 07.09.2015 15:57

Panasonic w swojej hali wystawowej pokazał całą masę produktów. Jeden z nich niezmiennie kolejny raz przykuwał uwagę obecnych na berlińskich targach IFA 2015 dziennikarzy – inteligentne… lustro!

Taki gadżet to zapewne marzenie niejednej czytelniczki. O co w tym chodzi? Pod powierzchnią lustra znajduje się kamera, która rejestruje obraz twarzy osoby siedzącej przed taflą i prezentuje go na wbudowanym wyświetlaczu. Dzięki temu szybko i sprawnie panie dobiorą sobie na przykład makijaż. Obraz prezentowany jest w czasie rzeczywistym (ma małe, lekko zauważalne opóźnienie, ale nie jest to jeszcze gotowy produkt) i wzbogaca twarz siedzącej przed lustrem osoby o wybrany przez nią zestaw makijaży. Tych w bazie lustra jest całkiem sporo – od codziennych skromnych kresek po bogate wieczorowe malowania. Po bokach ekranu znajdują się scrollowane listy rodzajów cieni do powiek, grubości kresek, kolorów szminek, itp. *Jedno kliknięcie i lustro prezentuje kolejne propozycje. Pozwoli to paniom zaoszczędzić mnóstwo czasu nie tylko na samym wymyślaniu makijażu, ale także na jego wykonywaniu *- wystarczy malować oczy dokładnie w tych miejscach, które wskazuje zaproponowany przez urządzenie makijaż widząc cały czas
swoje odbicie w czasie rzeczywistym. Być może lustro pomoże również osobom , które w nieodpowiedni sposób wykonywały makijaż i przy okazji szkodziły swojej twarzy. I tu nie chodzi tylko o kwestie wyglądu, ale i zdrowia. *Wirtualny asystent powiadomi z jakich kosmetyków możemy skorzystać, a jakie lepiej unikać. *

288761035735971987
© (fot. Wirtualna Polska)

Lustro można także synchronizować ze swoim kalendarzem, dzięki czemu będzie nam podpowiadało jakie mamy plany na dany dzień, a także podpowie jaki rodzaj makijażu powinnyśmy w danej chwili wykonać. Jak na razie sprzęt ma trafić do sklepów oraz salonów kosmetycznych. Dzięki temu klientka będzie mogła sprawdzić czy w danej szmince czy też cieniu do powiek będzie wyglądała dobrze czy też nie. Skończą się pretensje oraz niejasności: _ "obiecywała pani coś innego! _ Z lustrem Panasonica sprawa będzie dużo prostsza: _ po zakończeniu, pani makijaż będzie wyglądał właśnie tak _.

Zobaczcie sami!

Gadżet nie ma możliwości dobierania fryzur. Ale możemy liczyć na to, że w finalnym produkcie (na który zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać) taka opcja się znajdzie. Jednak - co ciekawe - lustro pozwala także zobaczyć głowę z tyłu. Wykonując pełen obrót na krześle, wyświetlacz znajdujący się w lustrze odtwarza nagrany obrót, dzięki czemu można uniknąć odstających kosmyków, których przecież nie widzimy.

_ Sebastian Kupski, AG / IFA 2015, Berlin _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)