IFA 2016: Zegarek Samsung Gear S3 - nasze wrażenia

IFA 2016: Zegarek Samsung Gear S3 - nasze wrażenia
Źródło zdjęć: © WP

02.09.2016 16:59, aktual.: 04.09.2016 03:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć smartwatche wciąż nie są tak popularne jak smartfony, to producenci nie ustają w wysiłkach, aby uczynić je jeszcze lepszymi i bardziej przyjaznymi w obsłudze. Najnowszym gadżetem z rodziny inteligentnych zegarków jest Samsung Gear S3. Można śmiało powiedzieć, że producent odrobił lekcję i tak zmienił swój produkt, że teraz powinien on trafić w gusta znacznie szerszego grona odbiorców.

W tym roku koreański producent pokazał dwie wersje zegarków – Frontier oraz Classic. Pierwsza z nich znacznie bardziej przypadła nam do gustu, ponieważ zrywa z dość nudnym albo, jak kto woli, stonowanym wzornictwem. Gear S3 w wersji Froniter przypomina obecnie prawdziwy, męski zegarek i prezentuje się po prostu świetnie. Zresztą sam producent podczas konferencji prasowej podkreślał, że jedną z wad poprzedniej wersji był wygląd. Tak jak w Gear S2, wspólnym elementem jest obrotowy pierścień, za pomocą którego możemy poruszać się po menu zegarka. Oczywiście zastosowanym systemem operacyjnym jest autorski produkt Samsunga – Tizen. Frontier może się jednak pochwalić dodatkowymi wzmocnieniami (chronią przed wstrząsami i wysoką temperaturą), a także odpornością na wodę i pył, co potwierdzono certyfikatem IP68. Wersja Classic również jest odporna na wodę.

Oba modele wyposażone są w ekran Super AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360x36. pikseli. Wyświetlacze chronione są przed uszkodzeniami mechanicznymi przez szkło Gorilla Glass i działają w trybie „Always on” (zawsze włączone), co znamy już z ostatnich modeli smartfonów Samsunga.

Obraz
© (fot. WP)

Samsung posłuchał głosu swoich klientów i wreszcie zamontował w Gear S3 odbiornik GPS. Dzięki temu nie ma już konieczności każdorazowego parowania zegarka ze smartfonem, aby skorzystać choćby z funkcji sportowych.

Godna uwagi jest także liczba dostępnych sensorów. Do dyspozycji otrzymujemy żyroskop, barometr, akcelerometr, czujnik oświetlenia, a także miernik pulsu. Nie zabrakło również szeregu możliwości łączenia zegarka z innymi urządzeniami. Gear S3 obsługuje Bluetooth, NFC i MST, a wersja Frontier posiada dodatkowo moduł 3G i LTE. Oznacza to, że może wówczas funkcjonować jako niezależne urządzenie, a także jako telefon, czy urządzenie strumieniujące dźwięk z internetu. Ma w tym pomóc bateria *o pojemności 380 mAh, która według deklaracji producenta *ma pozwolić na 3-4 dni pracy. To znacząca różnica, ponieważ poprzedni model wymagał ładowania codziennie. Pozostałe specyfikacje nie uległy zmianie –. pozostawiono dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz i 4 GB pamięci wewnętrznej.

Patrząc na najnowsze zegarki Samsunga nie sposób się oprzeć wrażeniu, że producent posłuchał głosu swoich klientów i dobrze rozpoznał ich potrzeby, a także wady poprzedniego modelu. Ten produkt ma spory potencjał na rynku –. poprawione parametry, świetny wygląd i genialny sposób sterowania za pomocą pierścienia na obudowie to atuty Gear S3.

Jarosław Babraj

Przeczytaj też onowych smartfonach Xperia, wyposażonych w technologię potrójnego czujnika obrazu, które robią ostre zdjęcia i filmy nawet wtedy, gdy obiekt znajduje się w ruchu.

Źródło artykułu:WP Tech