IFA 2013: Artystyczny telewizor OLED i nowe AIO od LG

IFA 2013: Artystyczny telewizor OLED i nowe AIO od LG

IFA 2013: Artystyczny telewizor OLED i nowe AIO od LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2013 12:16, aktualizacja: 02.09.2013 13:09

Podczas targów IFA 2013 w Berlinie, LG zaprezentuje telewizor Gallery OLED (55EA8800), który wyróżnia się odmiennym od klasycznego wzornictwem oraz ramą, w której ukryto dyskretne głośniki.

Telewizor ma z założenia przypominać swoim wyglądem 55-calowy obraz. Gallery OLED od LG jest otoczony także ramą, która oprócz walorów estetycznych kryje w sobie 2.2-kanałowy system dźwiękowy. Telewizor można oczywiście powiesić na ścianie. Dodatkiem do telewizora jest Gallery Mode –. specjalny tryb, który pozwala użytkownikom wyświetlać cyfrowe reprodukcje dzieł, autorstwa takich sław jak Vincent Van Gogh czy Paul Gauguin, jak również własne fotografie.

Komputer z matrycą UltraWide 21:9 ma łączyć zalety wydajnego komputera stacjonarnego oraz monitora o formacie 21:9. Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny Windows 8 oraz układ graficzny Nvidia GeForce GT 640M. Funkcja obrazu w obrazie (PIP), pozwala oglądać telewizję w trakcie przeglądania stron internetowych.

Monitor 29MA7. został wyposażony w tuner telewizyjny oraz funkcję Extra View, dzięki której część ekranu może służyć do wyświetlania programu telewizyjnego bądź innej aplikacji bez zasłaniania obrazu TV. Pozwala to w pełni wykorzystać dostępną funkcję IPTV. Z kolei model 29EB73, ze względu na ergonomiczną, regulowaną podstawę, można łatwo ustawić w wygodnym położeniu, minimalizując tym samym napięcie mięśni podczas pracy.

Nowe monitory stworzono z myślą o użytkownikach profesjonalnych, którzy szczególnie docenią funkcje, takie jak 4-Screen Split czy Dual-Link Up. Pierwsza z nich pozwala wyświetlić na monitorze do 4 niezależnych ekranów i pracować z kilkoma otwartymi aplikacjami. Druga natomiast umożliwia jednoczesne wyświetlanie na jednym ekranie obrazów z dwóch niezależnych źródeł, takich jak komputer, aparat fotograficzny, smartfon czy odtwarzacz Blu-ray. Szeroki ekran o proporcjach 21:9 i przekątnej 2. cali pracuje w rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli.

Komputery wyposażono także w interfejsy MHL (Mobile High-Definition Link), HDMI oraz DisplayPort.

Nie wiadomo, czy komputery będą sprzedawane na polskim rynku. Prawdopodobnie nie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)