IFA 2009: TomTom przedstawia nową serię nawigacji GO x50

IFA 2009: TomTom przedstawia nową serię nawigacji GO x50

IFA 2009: TomTom przedstawia nową serię nawigacji GO x50
04.09.2009 15:54

TomTom przedstawia flagową serię GO x50. W skład serii wchodzą: TomTom GO 950, TomTom GO 750 i TomTom GO 550. Nowe urządzenia nawigacyjne łączą technologię TomTom IQ Routes z zoptymalizowanym interfejsem użytkownika.

Wydajność
Nowa seria TomTom GO x5. wyznacza trasę na podstawie największej na świecie bazy historycznych pomiarów prędkości. Ta wciąż powiększająca się baza danych zawiera ponad 800 miliardów pomiarów prędkości zebranych na 15 milionach kilometrów dróg w 24 krajach Europy.

W czasie drogi urządzenie TomTom, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki na drodze, na bieżąco sprawdza czy jest możliwe wyznaczenie szybszej trasy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii IQ Routes i odbiornika RDS-TMC.

*Optymalna funkcjonalność *
Seria TomTom GO x5. zawiera także po raz pierwszy funkcję obsługiwania urządzenia głosem. Ponad 100 różnych zadań planowania trasy może być aktywowanych za pomocą poleceń wydawanych głosem. Oznacza to, że kierowca może skupić się wyłącznie na prowadzeniu samochodu i patrzyć cały czas na drogę jednocześnie oburącz trzymając kierownicę. Zdecydowanie podnosi to poziom bezpieczeństwa w czasie podróży. Ponadto TomTom GO x50 posiada udoskonalony głośnik, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku wydawanych przez urządzenie poleceń głosowych.

Obraz
© TomTom GO 950 (fot. TomTom)

Seria TomTom GO x5. została wyposażona w uchwyt Active Dock z wbudowanym odbiornikiem RDS-TMC Traffic. Dzięki temu kierowca w czasie podróży zagranicznych, otrzymuje informacje o natężeniu ruchu, bez potrzeby podłączania dodatkowych kabli.

Dodatkowo, nowe menu zawiera funkcję częstych celów podróży –. urządzenie zapamiętuje najczęściej wybierane przez kierowcę adresy dzięki czemu wyznaczenie później tej samej trasy jest szybsze i łatwiejsze. Oprócz tego do menu wyznaczania trasy została dodana funkcja Eco Routes, dzięki której kierowcy mogą wybrać najbardziej ekonomiczną trasę dbając przy tym o środowisko naturalne i oszczędzając pieniądze.

Zwiększone pokrycie map
Seria TomTom GO x5. zapewnia jeszcze większe pokrycie map, w tym po raz pierwszy Malty, Grecji i Turcji. Ponadto wszystkie urządzenia serii GO x50 oferują technologię MapShare, która umożliwia użytkownikom nanoszenie poprawek bezpośrednio na urządzeniu TomTom i dzielenie się z nimi z pozostałym członkami społeczności przez TomTom HOME - darmową aplikację dla użytkowników nawigacji TomTom.

• TomTom GO 950 jest wyposażony w preinstalowane mapy Stanów Zjednoczonych, Kanady i 45 krajów Europy. Ponadto oferuje technologię EPT (Enhanced Positioning Technology), która zapewnia nieprzerwalność sygnału GPS nawet w czasie jazdy przez tunel.
• TomTom GO 750 jest wyposażony w mapy 45 krajów Europy.
• TomTom GO 55. jest wyposażony w mapy Europy Środkowo-Wschodniej.

Cena i dostępność
Seria TomTom GO x5. będzie dostępna w Polsce jesienią 2009 roku. Oficjalne ceny zostaną podane w momencie wejścia nawigacji na rynek.

_ *Funkcja obsługiwania urządzenia TomTom głosem jest dostępna w: Australii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Francji, wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. _ _ *Funkcja RDS-TMC Traffic jest obecnie dostępna w: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Funkcja jest także dostępna w wybranych regionach Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)