IdeaBank i mBank nie działają. Awaria może utrudnić dostęp do środków

IdeaBank i mBank nie działają. Awaria może utrudnić dostęp do środków

IdeaBank i mBank nie działają. Awaria może utrudnić dostęp do środków
Źródło zdjęć: © downdetector.pl
14.04.2020 12:09, aktualizacja: 16.04.2020 08:16

W dwóch dużych bankach mogło dojść dzisiaj do awarii systemów bankowości elektronicznej. Klienci banków IdeaBank oraz mBank zgłaszają problemy z logowaniem i przelewami.

AKTUALIZACJA: Ok. godziny 17:40 (14.04) systemy bankowe zaczęły ponownie działać, o czym poinformowano za pośrednictwem Facebooka.

W ciągu niecałej godziny w serwie downdetector.pl pojawiło się ponad 600 zgłoszeń od klientów mBanku, którzy informowali o niedziałających systemach bankowości internetowej. Klienci zgłaszają przede wszystkim problem z wykonywaniem przelewów, chociaż niektórzy nie mogą nawet zalogować się na swoje konto.

- Próba zrobienia przelewu kończy się tak: "Przykro nam, usługa jest w tej chwili niedostępna. Prosimy spróbować ponownie. Jeśli błąd się powtórzy prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej" - czytamy w jednym z komentarzy użytkowników.

Niektórzy klienci zwrócili również uwagę na niedziałający system BLIK oraz brak możliwości połączenia się z infolinią w celu uzyskania dokładnych informacji. Na portalu społecznościowym pojawił się komunikat mBanku proszący klientów o cierpliwość - awaria zostanie naprawiona tak, szybko, jak to możliwe.

Podobny problem z logowaniem się do systemu bankowego zgłaszają również klienci IdeaBanku. Na razie zgłoszeń jest znacznie mniej, jednak wiele osób narzeka na problemy z logowaniem. Awaria została potwierdzona przez bank za pośrednictwem Facebooka:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)