Ice Age Village
21.05.2012 11:54, aktual.: 21.05.2012 12:33
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ice Age Village to gra łącząca cechy strategii ekonomicznych (SimCity, Smurfs& Village) i prostych symulatorów. Od licznego grona podobnych produkcji wyróżnia ją wykorzystanie licencji filmu...
Ice Age Village to gra łącząca cechy strategii ekonomicznych (SimCity, Smurfs’ Village) i prostych symulatorów. Od licznego grona podobnych produkcji wyróżnia ją wykorzystanie licencji filmu animowanego Epoka Lodowcowa, wyprodukowanego przez studio Blue Sky. Autorami gry na smartfony i tablety z systemem Android są specjaliści z francuskiej firmy Gameloft.
W Ice Age Village gracz przejmuje kontrolę nad wesołą gromadką prehistorycznych zwierzaków. Tworzą ją znani i lubiani bohaterowie: mamut Maniek, mamucica Ela, leniwiec Sid oraz tygrys szablozębny Diego. Ich zadaniem jest zbudowanie osady dla pozostałych przyjaciół, którzy przez nieuwagę wiewiórki o imieniu Scrat i jej szaleńczą miłość do orzechów utracili dom.
Rozgrywka w Ice Age Village sprowadza się do zaprojektowania i wybudowania możliwie najładniejszej oraz najbardziej funkcjonalnej wioski dla zwierząt znanych z Epoki Lodowcowej. Gracz, realizując zabawne misje, questy i wyzwania, zdobywa punkty doświadczenia oraz walutę, które umożliwiają mu stawianie coraz to ciekawszych obiektów. Awansując na kolejne poziomy wtajemniczenia odblokowuje kolejne gatunki zwierząt, dekoracje i wiele innych atrakcji. Istotnym elementem gry jest jej funkcjonalność społecznościowa. Gracze z całego świata mogą odwiedzać swoje wioski, a także obdarowywać przyjaciół prezentami.
Produkcja pozwala również utrzymywać stały kontakt miedzy użytkownikami oraz oferuje współpracę z serwisami społecznościowymi – Facebookiem i Gameloft LIVE!. Całość została ukazana w miłej dla oka formie, przywodzącej na myśl styl wykorzystany w filmach z serii. Nie brakuje tu również licencjonowanej ścieżki dźwiękowej.
Ice Age Village to gra wydana w modelu free to play. Oznacza to, że za pobranie tytułu i dołączenie do zabawy nie zapłacicie zupełnie nic. Jeśli jednak będziecie chcieli osiągnąć coś więcej, to zostaniecie zmuszeni sięgnąć po mikropłatności. Za żywą gotówkę uzyskacie szybszy dostęp do specjalnych budynków i dekoracji, bądź też zakupicie odpowiednią ilość waluty obowiązującej w grze.