Hybrydowy aparat Samsunga - jeszcze nie lustrzanka, już nie kompakt

Hybrydowy aparat Samsunga - jeszcze nie lustrzanka, już nie kompakt

Hybrydowy aparat Samsunga - jeszcze nie lustrzanka, już nie kompakt
05.03.2009 15:59, aktualizacja: 05.03.2009 16:34

Samsung wybrał targi PMA 2009 na premierę przełomowej serii hybrydowych aparatów fotograficznych Samsung NX. Seria NX to najnowsza koncepcja aparatu cyfrowego, który oferuje jakość i wyniki osiągalne przez lustrzankę oraz mobilność i wygodę właściwą aparatom kompaktowym. Dzięki wprowadzeniu serii NX Samsung zamierza stać się światowym liderem rynku aparatów hybrydowych.

Seria aparatów Samsung NX wypełnia lukę pomiędzy lustrzankami i aparatami kompaktowymi łącząc zalety obydwu urządzeń. Podobnie jak standardowe lustrzanki seria NX wykorzystuje matrycę o rozmiarach APS-C, dzięki czemu powierzchnia naświetlania jest znacznie większa, co sprawia, że w porównaniu z aparatami kompaktowymi, jakość zdjęć jest dużo lepsza. Jednak w odróżnieniu od lustrzanki, seria NX nie posiada lustra i korzysta z wyjątkowo precyzyjnego wizjera elektronicznego (EVF). Zastosowanie wizjera typu EVF pozwoliło znacząco zmniejszyć rozmiar i wagę urządzenia poprzez redukcję odległości pomiędzy obiektywem a matrycą (tzw. flange back) o około 60%, w porównaniu z tradycyjnymi lustrzankami. Poza korzystaniem z wizjera elektronicznego, dostępna jest również funkcja Live View, która umożliwia kadrowanie bezpośrednio na zastosowanym w serii NX wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości.

Obraz
© (fot. Samsung)

Ostatnio Samsung zintensyfikował swoje działania na rynku aparatów cyfrowych i stworzył odrębną spółkę Samsung Digital Imaging Company, która zajmuje się wyłącznie branżą cyfrowego obrazowania. Nowa spółka powstała w celu skoncentrowania aktywności i położenia nacisku na rozwój aparatów cyfrowych oferujących najbardziej zaawansowane technologicznie funkcje, najwyższej klasy wzornictwo oraz przyjazny interfejs. Firma będzie prowadziła działania w celu osiągnięcia wyznaczonego celu –. zdobycia pozycji lidera wśród producentów cyfrowych aparatów fotograficznych.

„Szacujemy, że do 201. roku aparaty hybrydowe będą stanowiły 20% światowego rynku aparatów cyfrowych” – powiedział Sang-jin Park, CEO Samsung Digital Imaging Company. „Wprowadzając serię NX – aparat cyfrowy, który łączy w sobie zalety lustrzanki i kompaktu – Samsung Digital Imaging stanie się światowym liderem rynku aparatów hybrydowych i osiągnie zamierzony cel, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego lidera rynku aparatów cyfrowych do 2012 roku.”

Powołanie spółki Samsung Digital Imaging pomogło także stworzyć znacznie bardziej efektywną współpracę pomiędzy poszczególnymi obszarami działalności biznesowej Samsung –. branży półprzewodników, paneli LCD oraz elektroniki użytkowej. Nowa struktura przyniesie firmie przewagę konkurencyjną, sprzyjając większej współpracy pomiędzy oddziałami Samsung i pozwalając na rozwój i produkcję najbardziej innowacyjnych urządzeń cyfrowego obrazowania, które wyznaczają standardy w branży, tak jak w przypadku najnowszej serii aparatów NX.

Pierwszy model z serii Samsung NX będzie dostępny w drugiej połowie 200. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)