Hitachi, Sony i Toshiba łączą siły na rynku LCD

Hitachi, Sony i Toshiba łączą siły na rynku LCD
Źródło zdjęć: © chip.pl | autor

30.08.2011 18:27, aktual.: 31.08.2011 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według japońskiego dziennika Yomiuri Shimbun, firmy Sony, Hitachi i Toshiba planują połączyć swoje siły na rynku mniejszych ekranów LCD.

Według japońskiego dziennika Yomiuri Shimbun, firmy Sony, Hitachi i Toshiba planują połączyć swoje siły na rynku mniejszych ekranów LCD.

Jeśli potwierdzą się informacje japońskiej gazety, to spółka typu joint-venture pomiędzy firmami Hitachi, Sony oraz Toshiba powinna powstać do końca 2011 roku. Spółka ma zajmować się produkcją mniejszych ekranów LCD - do mobilnych urządzeń typu smartfony czy tablety. 70 procent udziału w nowo powstałej firmie ma mieć w połowie publiczna organizacja Innovation Network Corporation of Japan, która chce zainwestować w projekt 2,6 miliarda dolarów. Pozostałe 30 procent udziałów ma być rozłożone po równo dla trzech japońskich firm.

W efekcie powstania takiej spółki, mogłaby ona kontrolować ponad 20 procent całego rynku mniejszych i średnich ekranów LCD, stając się największą w tym segmencie spółką na świecie. O ile informacje się potwierdzą...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Hitachi, Sony i Toshiba łączą siły na rynku LCD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)