Haker w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA

Haker w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA

Haker w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.06.2009 14:31, aktualizacja: 08.06.2009 14:55

Amerykańska minister ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Janet Napolitano pod koniec ubiegłego tygodnia przyjęła przysięgę od 16 członków rady Homeland Security Advisory Council (HSAC), wśród których znalazł się pomysłodawca imprezy hakerskiej DEFCON i konferencji specjalistów od zabezpieczeń Black Hat, Jeff Moss (znany też jako Dark Tangent). Moss pracował do tej pory w dziale bezpieczeństwa i systemów informatycznych firmy Ernst & Young oraz w zarządzie Secure Computing Corporation – firmy, która została przejęta przez McAfee.

Poza Mossem do tego gremium doradców zaliczają się politycy, policjanci, biznesmeni i naukowcy. Przewodniczącym jest były szef CIA i FBI William Webster. Członkowie HSAC zgłaszają propozycje i udzielają rad ministrowi bezpieczeństwa wewnętrznego.

Według relacji amerykańskich mediów 39-letni Moss był zaskoczony powołaniem go na to stanowisko. Jak sam uważa, w radzie potrzebny był człowiek sceptyczny, a takiego do tej pory brakowało. Obserwatorzy spodziewali się powołania między innymi Bruce'a Schneiera. W najbliższych dniach mają się pojawić kolejne ważne komunikaty dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Moss przyznał, że podczas tradycyjnej gry DEFCON zatytułowanej "Spot the Fed" będzie teraz dysponował asami w rękawie. "Spot the Fed" to gra, której celem jest zdemaskowanie uczestniczącego w konferencji pracownika rządowego występującego w cywilu. Ten, kto zdekonspiruje federalnego, otrzymuje koszulkę z napisem: "I spotted the fed", a federalny –. koszulkę "I am the fed!".

Moss nie jest pierwszym hakerem, który doradza rządowi USA. Już wcześniej legendarny Mudge, członek grupy hakerskiej L0pht, pracował dla Senatu USA w sprawie poważnych problemów w kwestiach bezpieczeństwa i spotykał się z Billem Clintonem, aby referować mu zagadnienia związane z atakami DDoS.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)