Gujana zamyka kafejki internetowe

Gujana zamyka kafejki internetowe

Gujana zamyka kafejki internetowe
26.11.2008 22:32, aktualizacja: 27.11.2008 08:38

Władze tego południowo-amerykańskiego państwa planują zamknięcie setek kafejek internetowych. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o pieniądze, a dokładniej o wpływy do państwowej kasy.

Powodem zamknięcia jest to, że miłośnicy Internetu masowo korzystają z możliwości dokonywania tanich międzynarodowych rozmów i tym samym nie korzystają z usług miejscowych kompanii telekomunikacyjnych. Władze skarbowe Gujany uznały, że właściciele kafejek uchylają się od płacenia podatku i innych opłat, bo umożliwiają dokonywanie rozmów przez internetowe systemy telefonii takie jak Skype.

Przedstawiciele urzędu skarbowego stwierdzili, że kafejki mnożą się w takim tempie, iż stanowią poważne zagrożenie dla skarbu państwa. Wedle obliczeń urzędników, 16% zysku z podatków, to właśnie wpływy uzyskane dzięki użytkownikom klasycznych kompanii telekomunikacyjnych. Nie jest to pierwsze państwo, które zablokowało możliwość wykonywania tanich internetowych rozmów, ponieważ omijają one system podatkowy, oraz monopol lokalnych dostawców.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)