GSMA o nowych stawkach roamingowych

GSMA o nowych stawkach roamingowych

23.05.2007 22:41, aktual.: 24.05.2007 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GSM Association, organizacja zrzeszająca operatorów komórkowych z całego świata stwierdziła, że zatwierdzone dziś przez Parlament Europejski rozporządzenie dotyczące maksymalnych cen w roamingu, jest niepotrzebne, zahamuje konkurencję i w konsekwencji będzie szkodliwe dla konsumentów.

GSMA podkreśla, że od 2005 roku średnia cena minuty w roamingu spadła o 29%, a w I kwartale tego roku w krajach UE wyniosła netto średnio 59 eurocentów (średnia ważona, dla rozmów przychodzących było to 37 eurocentów, a dla wychodzących 76 eurocentów).

_ Indeks cen, który bazuje na aktualnych taryfach i przychodach operatorów pokazuje, że ceny są teraz o prawie 1/3 niższe niż w 2005 roku. Spadek cen, wywołany przez innowacyjność i konkurencję, został osiągnięty bez dezorganizowania rynku regulacjami prawnymi _ - powiedział szef GSMA Rob Conway.

GSMA twierdzi, że regulacje cen detalicznych roamingu są bezprecedensowe i nieodpowiednie w dobie gospodarki rynkowej. Zatwierdzone przez Parlament stawki - 24 eurocenty za rozmowę przychodzącą i 49 eurocentów za wychodzącą - postawi wielu europejskich operatorów pod ścianą, uniemożliwiając im konkurowanie z innymi nie tylko pod względem cen, ale i usług. Dodatkowo, kalendarz kolejnych obniżek wydaje się, zdaniem GSMA, być oderwany od rzeczywistości i faktycznych kosztów ponoszonych przez operatorów.

Dodatkowo, zdaniem GSMA, wielu operatorów może mieć problemy, aby swoich klientów poinformować na czas o zmianach oraz wprowadzić je w życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)