Gry z PSP zadziałają na... Oculus Riftcie

Gry z PSP zadziałają na... Oculus Riftcie
Źródło zdjęć: © Oculus

22.10.2015 11:30, aktual.: 22.10.2015 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Granie na konsolkach mobilnych dobre czasy ma już za sobą. PS Vita nie powtórzyła sukcesu PSP. Gry na tą ostatnią mogą jednak przeżyć jeszcze drugą młodość, za sprawą trendu na wirtualną rzeczywistość.

Jeden z developerów Oculusa, _ 2EyeGuy _, na bazie emulatora konsoli PSP stworzył oprogramowanie umożliwiające odpalenie każdej gry z mobilnej konsolki Sony ze wsparciem Oculus Rifta. Czy granie w gry sprzed dekady ma jeszcze sens? Według twórcy - ma. Emulator nie tylko sztucznie zwiększa rozdzielczość gier i konwertuje do stereoskopowego 3D, by ich pikseloza nie raziła w oczy w trakcie korzystania z gogli, ale też dodaje funkcję śledzenia głowy. Oczywiście nie wszystkie tytuły radzą sobie idealnie. Najlepiej według autora wypada Final Fantasy VII, które można zobaczyć na filmie udostępnionym w serwisie YouTube i Wipeout Pure. Nieco gorzej, ale nadal znośnie z kolei sprawdza się Gran Turismo i Star Wars Battlefront II.

Nie wszystkie funkcje są jeszcze dostępne - brakuje wsparcia dla Direct3D, czy opcji elminującej objawy choroby lokomocyjnej. Mimo to jak na pierwszą wersję programu - jest nieźle. Emulator można bezpłatnie pobrać z sieci.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Już wkrótce na YouTube możesz nie obejrzeć wszystkiego

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)