Google+ zostanie wyłączone. Znamy datę zamknięcia serwisu

Google+ zostanie wyłączone. Znamy datę zamknięcia serwisu

Google+ zostanie wyłączone. Znamy datę zamknięcia serwisu
Źródło zdjęć: © google
Grzegorz Burtan
05.02.2019 11:12, aktualizacja: 05.02.2019 11:23

Google+, nieudana próba pobicia Facebooka, zostanie zawieszone. Właśnie ogłoszone datę, w której wersja konsumencka zostanie wygaszona. Dodatkowo nie można zarejestrować nowego konta.

Wygaszenie Google+ nie będzie tylko prostym odłączeniem wtyczki dla tej usługi. Google będzie konsekwentnie usuwać wszelkie dane, jakie użytkownicy wgrali do platformy społecznościowej. Konty, strony, zdjęcia czy filmy zostaną bezpowrotnie stracone. I choć będzie to rozłożony w czasie proces, Google prosi, aby pobrać te dane, które chcemy zachować. Od drugiego kwietnia nie będzie to niestety możliwe, bo to właśnie w tym dniu ma zostać całkowicie zawieszona usługa.

Google+ wystartowało w czerwcu 2011 roku. Przez niecałe osiem lat istnienia nie zdołało zagrozić Facebookowi, ani wykroić sobie niszy w ekosystemie mediów społecznościowych. 8 października 2018 roku na blogu Google pojawiła się informacja, że konsumencka wersja serwisu zostanie wyłączona w ciągu 10 miesięcy. Powodem jest niskie zainteresowanie i występowanie błędu narażającego dane użytkowników. Co ciekawe, wersja biznesowa ma być nadal aktywna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)