Google przyspiesza Internet, ale tylko dla Chrome'a

Google przyspiesza Internet, ale tylko dla Chrome'a

Google przyspiesza Internet, ale tylko dla Chrome'a
Źródło zdjęć: © Gizmodo
14.06.2011 10:29

Google już od dawna inwestuje w infrastrukturę, aby przyspieszyć Internet na świecie. Oferuje własne serwery DNS, a teraz uruchamia protokół SPDY, który w założeniach ma przyspieszyć ładowanie stron o 10-20%.

Google już od dawna inwestuje w infrastrukturę, aby przyspieszyć Internet na świecie. Oferuje własne serwery DNS, a teraz uruchamia protokół SPDY, który w założeniach ma przyspieszyć ładowanie stron o 10-20 proc.

SPDY jest protokołem transmisji danych, który rozszerza możliwości HTML. SPDY wykorzystuje parę rozwiązań, m.in. kompresję danych. Póki co, ten protokół był dostępny wyłącznie przy korzystaniu ze stron Google, lecz teraz został wypuszczony na rynek komercyjny. Każdy może wejść na stronę projektu i zaimplementować SPDY na swoim serwerze. SPDY działa wyłącznie w Chromie, użytkownicy innych przeglądarek nie zauważą różnicy.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie, statystycznie rzecz biorąc, wychodzą ze strony, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy, to posunięcie Google'a ma sens.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)