Google poprawia Chrome 4 dla Windows

Google poprawia Chrome 4 dla Windows
Źródło zdjęć: © Google

22.04.2010 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Google opublikował Chrome 4.1.249.1059 w edycji dla Windows, w której naprawiano odnalezione niedawno cztery poważne błędy w zabezpieczeniach tej przeglądarki bazującej na silniku WebKit

Problemy

Wśród usterek są: możliwość wprowadzenia dowolnych danych do pamięci w silniku JavaScriptu V8. błędy przypisania typów, luki umożliwiające ataki typu Cross-Site Scripting (XSS) podczas pobierania i błędy przetwarzania żądań HTTP, które mogą być użyte do ataków typu CSRF (Cross-Site Request Forgery). W aktualizacji usunięto także trzy usterki o mniejszym znaczeniu. Więcej informacji producent nie ujawnił, gdyż czeka, aż większość użytkowników Chrome'a dokona zaktualizuje przeglądarkę.

Obraz
© (fot. PC World)

Pierwsze dwie usterki wysokiego ryzyka zostały wykryte przez programistę używającego pseudonimu "kuzzcc". Zgodnie z zasadami eksperymentalnego programu Chrome Security Reward, w którym za znalezienie błędu przyznawana jest nagroda, wspomniany programista otrzymał po 50. dolarów za każdą lukę. Program Chrome Security Reward został uruchomiany pod koniec stycznia i zachęca do zgłaszania usterek w przeglądarce zarówno przez programistów, jak i zwykłych użytkowników. Nagrody są przyznawane decyzją odpowiedniego komitetu Google'a. Standardowo nagroda 500 dolarów z błąd może być zwiększona w specjalnych przypadkach do 1337 dolarów.

Więcej informacji na temat usterek i aktualizacji znajdziemy w blogu pracownika Google'a Marka Larsona.

Rozwiązanie

Instalacja nowego wydania eliminuje wspomniane problemy. Chrome 4.1.249.1059 można już pobrać w wersji dla systemów Windows XP, Vista i Windows 7. Użytkownicy obecnie korzystający z Chrome'a 4 mogą posłużyć się funkcją automatycznej aktualizacji umieszczonej w menu Ustawienia | Google Chrome - informacje.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)