Google otwiera drugie biuro w Polsce

Google otwiera drugie biuro w Polsce

Google otwiera drugie biuro w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.09.2011 13:04, aktualizacja: 28.09.2011 13:27

Google otwiera swoje drugie biuro w Polsce. Po Krakowie, drugą lokalizacją jest Warszawa. Nowy zespół inżynierów rozpocznie pracę w październiku, w budynku w samym centrum miasta, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google.

Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, jednak z początkiem przyszłego roku ma zostać powiększony.

Przypomnijmy, iż Krakowskie centrum zostało otwarte w 200. r., zaledwie po roku stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. Inżynierowie z Krakowa pracują nad szeregiem projektów o zasięgu globalnym, począwszy od infrastruktury wyszukiwania po nowe produkty.
W Krakowie pracuje prawie 10. osób, które reprezentują ponad 20 narodowości. Są wśród nich ludzie bezpośrednio po studiach jak i osoby z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem.

Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów. Google rozpoczął rekrutację. Więcej o pracy w nowym oddziale Google na stronach google.pl/jobs

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)