Google ogłasza duże zmiany w algorytmie – to pierwszy raz, kiedy o tym ostrzega

Google ogłasza duże zmiany w algorytmie – to pierwszy raz, kiedy o tym ostrzega
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

03.06.2019 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To pierwszy raz, kiedy Google poinformował z wyprzedzeniem o planowanych zmianach algorytmu. We wczorajszym poście na Twitterze zostało potwierdzone, że zmiany będą wprowadzone dzisiaj, tj. w poniedziałek, 3 maja2019. Aktualizacja nosi nazwę June 2019 Core Update.

Google regularnie pracuje nad usprawnianiem algorytmów wyszukiwania, by dostarczyć użytkownikom jak najbardziej wartościowych treści, jednak zazwyczaj nie informuje nas o tym. Dlaczego zmiany wprowadzone poniedziałkowej aktualizacji są ważniejsze?

June 2019 Core Update – zmiany w algorytmach Google

June 2019 Core Update to jedna z dużych aktualizacji, które Google przeprowadza kilka razy w roku. Ma na celu usprawnienie wyszukiwania, tak by dostarczać użytkownikom najbardziej atrakcyjnych i wartościowych treści. Google chce przede lepiej filtrować treści będące spamem i lepiej rozpoznawać je.

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza dużo zmian w algorytmie, które mają pomóc wyszukiwarce w doborze bardziej atrakcyjnych dla nas treści. Będzie miało to znaczący wpływ dla webmasterów i twórców treści pod silnik wyszukiwarki, dlatego firma postanowiła poinformować z wyprzedzeniem o planowanych zmianach.

Codziennie Google wydaje drobne aktualizacje, które są nieodczuwalne dla webmasterów i użytkowników, jednak mają na celu lepsze rozpoznawanie treści i szerszy zakres pracy wyszukiwarki. W 2018 roku Google wydało ponad 630 takich pomniejszych aktualizacji.

Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)