Google kupuje Like.com

Google kupuje Like.com

24.08.2010 15:27, aktual.: 24.08.2010 15:48

Koncern Google przejął graficzną porównywarkę produktów Like.com - tak przynajmniej wynika z komunikatu na jej stronie internetowej. Suma, za jaką firma z Mountain View przejęła Like.com, nie jest znana, ale nieoficjalnie mówi się o około 100 milionach dolarów

Koncern Google przejął graficzną porównywarkę produktów Like.com - tak przynajmniej wynika z komunikatu na jej stronie internetowej. Suma, za jaką firma z Mountain View przejęła Like.com, nie jest znana, ale nieoficjalnie mówi się o około 100 milionach dolarów.

Like.com jest dziełem startupu Riya, który w 2006 roku uruchomił wyszukiwarkę potrafiącą odnaleźć wskazane twarze w zestawie zdjęć. Narzędzie okazało się finansowym niewypałem, ale szybko zaadaptowano je dla potrzeb e-handlu. Munjal Shah - szef przedsiębiorstwa - zauważył, że jego technologia wyszukiwania twarzy, bazująca na mechanizmach wykraczających poza system metadanych i tagów, sprawdza się dobrze przy porównywaniu towarów takich jak biżuteria, obuwie, odzież, dodatki itp. W efekcie Like.com została reaktywowana jako narzędzie pomagające klientom e-sklepów w wyborze najkorzystniejszej cenowo oferty.

Obraz
© (fot. Like.com)

Przed kilkoma laty w branży krążyły pogłoski, według których korporacja z Mountain View chciała przejąć wyszukiwarkę Like.com, ale ostatecznie zdecydowała się na zakupienie firmy Neven Vision, zajmującej się biometrycznym rozpoznawaniem twarzy.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)