Google Chrome: już tak łatwo nie cofniesz strony

Google Chrome: już tak łatwo nie cofniesz strony23.05.2016 13:08
Google Chrome: już tak łatwo nie cofniesz strony
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC

Kłopotliwe dla sporej grupy użytkowników rozwiązanie, usunęli możliwość powrotu do poprzedniej strony w przeglądarce za pomocą klawisza Backspace

Kłopotliwe dla sporej grupy użytkowników rozwiązanie, usunęli możliwość powrotu do poprzedniej strony w przeglądarce za pomocą klawisza Backspace. Powodem takiej decyzji miały być tracone dane z formularzy.

Okazuje się, że funkcja nawigacyjna klawisza Backspace była powodem do utrapienia wielu użytkowników. W większości przeglądarek internetowych klawisz ten służy do powrotu na wcześniej przeglądaną stronę internetową.

Jak się okazuje użytkownicy skarżą się na nią już od kilku lat, że zamiast kasować zawartość jednego z okien formularza, klawisz przenosił ich na poprzednią przeglądaną stronę. Ponowny powrót do formularza kończył się mozolnym wypełnianiem wszystkich pól od nowa.

Zmiana przyszła nieoczekiwanie oraz bez większego rozgłosu. Oczywiście wywołało to mieszane reakcję użytkowników Google Chrome. O ile większość internautów cieszy się z takiego posunięcia programistów, jednak spora grupa użytkowników rozpoczęła narzekania na te rozwiązanie.

Specjalnie dla nich programiści zatrudnieni przy usprawnianiu Google Chrome zapowiedzieli, że pracują nad przywróceniem tej funkcji. Tym razem będzie to dowolnie instalowanie rozszerzenie, dla tej popularnej przeglądarki internetowej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)