Glue Pen - niewielkie narzędzie do klejenia i drobnych napraw

Glue Pen - niewielkie narzędzie do klejenia i drobnych napraw

Glue Pen - niewielkie narzędzie do klejenia i drobnych napraw
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.05.2013 09:47

Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży urządzenie, które pomoże skleić drobne elementy, takie jak plastikowe części dziecięcych zabawek, uchwyt szuflady, pasek od spodni czy cekiny na bluzce.

Może się także przydać przy dekorowaniu mebli, tkanin czy decoupage’u. Glue Pen mieści się w dłoni i jest urządzeniem bezprzewodowym, wyposażonym w akumulator litowo-jonowy. Dzięki temu narzędzie jest gotowe do użytkowania nawet po kilku miesiącach od ostatniego włączenia. Glue Pen można ładować w każdej chwili, nie ryzykując spadkiem wydajności. Na jednym cyklu ładowania akumulatora można wykorzystać do 6 wkładów klejących.

Aby uruchomić Glue Pen, należy włożyć do narzędzia wkład klejący, a następnie włączyć urządzenie. Po około 1. sekundach będzie ono gotowe do pracy. Producent przekonuje, że Glue Pen jest narzędziem uniwersalnym i można użyć go do klejenia papieru, tektury, tkanin, skóry, korka, drewna, metalu, tworzyw sztucznych czy kamieni. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ jego obudowa nie nagrzewa się. Po rozgrzaniu narzędzie automatycznie cofa nadmiar kleju, zapewniając czystą pracę i zapobiegając zatykaniu się dyszy.

Glue Pen będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2013 w cenie ok. 230 zł. W wyposażeniu standardowym znajduje się ładowarka Micro USB oraz 4 wkłady klejące.

Po wykorzystaniu dołączonych wkładów można kupić dodatkowe wkłady: 10 zapasowych sztuk w kolorze mlecznym lub bezbarwnym kosztuje 14,50 zł. Wkłady białe są przeznaczone do prac wymagających stabilnego i mocnego połączenia klejonych elementów. Wkłady bezbarwne polecane są do klejenia przezroczystych elementów, gdyż są niewidoczne.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)