Gest, który ma znaczenie - oddaj zużyty kartridż

Gest, który ma znaczenie - oddaj zużyty kartridż

15.10.2009 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co potrafi pusty wkład atramentowy do drukarki? Całkiem sporo, jeśli zostanie właściwie zagospodarowany. Pozwala na przykład wesprzeć działania UNICEF. Wystarczy odesłać zużyte atramenty w specjalnych kopertach, które aktualnie dostępne są w wybranych księgarniach i salonach prasowych w całej Polsce.

Robiąc zakupy w sklepach sieci Empik i księgarniach Matras można dołączyć do trwającej właśnie akcji Oddając, pomagasz dzieciom. To ogólnopolska zbiórka kartridży, z której część zysku jest przekazywana na konto UNICEF. Jej organizatorem jest należąca do Grupy Black Point spółka Eco Service - prekursor selektywnej zbiórki zużytych materiałów eksploatacyjnych do drukarek w Polsce. - Od lat staramy się przekonywać Polaków, że puste kartridże, podobnie jak szkło, papier czy plastik, należy poddawać recyklingowi lub utylizować - mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service. - Dzięki partnerom akcji, ekologiczne postępowanie teraz oznacza również wygodę - dodaje.

Obraz

Przy kasach Empiku i księgarni Matras rozdawane są specjalne koperty na puste wkłady atramentowe. Wystarczy zapytać o nie sprzedawcę. Kopertę po prostu wrzuca się do skrzynki pocztowej, a koszt nadania pokrywa organizator zbiórki. Z każdego oddanego w ten sposób kartridża, który nadaje się do recyklingu, jedna złotówka jest przekazywana na konto UNICEF. To organizacja decyduje, jak najlepiej spożytkować te pieniądze. Rzeczywistość pokazuje, że dla poprawy warunków życia dzieci z krajów rozwijających się każda, nawet najmniejsza suma, ma znaczenie. Dla przykładu: w Afryce jedna złotówka wystarcza na zakup kilkudziesięciu tabletek do odkażenia ponad 15. litrów wody (dane UNICEF).

Do klientów obydwu sieci trafiło w sumie 130 tysięcy kopert - 70 tysięcy do 150 salonów Empik i 60 tysięcy do ponad 100 księgarń Matras. Akcja jest prowadzona od września i będzie cyklicznie kontynuowana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)