Geoblokada Samsunga również dla starszych telefonów?

Geoblokada Samsunga również dla starszych telefonów?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

03.10.2013 14:30, aktual.: 03.10.2013 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy was, że smartfon Galaxy Note 3 został wyposażony w geoblokadę. Powoduje ona, że telefon nie przyjmie karty SIM z innego regionu, niż tego, w którym został zakupiony. Wygląda na to, że inne smartfony, w tym obecne w sprzedaży, również zostaną wyposażone w ten mechanizm.hoo

Lecisz do Ameryki służbowo lub na wakacje? Zapewne kupisz na miejscu lokalną kartę SIM, by nie narażać się na olbrzymie koszty związane z roamingiem. A może chcesz odkupić od kogoś telefon z innego kontynentu? W obu przypadkach lepiej nie interesuj się smartfonem Galaxy Note 3. gdyż nie przyjmie on karty SIM z innego regionu, niż ten w którym został kupiony. Co gorsza, wygląda na to, że ów smartfon nie będzie wyjątkiem w ofercie Samsunga.
Jak stwierdził jeden z przedstawicieli Samsunga, owa geoblokada trafi do innych smartfonów tej firmy, w tym tych starszych. Mechanizm ten będzie dostępny w aktualizacji systemu owych urządzeń. Innymi słowy, warto się zastanowić, czy na pewno chcesz aktualizować swojego Note’a II czy Galaxy S III do Androida KitKat w momencie, kiedy owa aktualizacja będzie już dostępna.

Samsung tłumaczy swoją decyzję chęcią ukrócenia nielegalnego importu jego urządzeń do niektórych krajów. Ciekawi jesteśmy reakcji klientów. Zwłaszcza tych, którzy dużo podróżują po świecie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung fałszuje wyniki benchmarków!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)