Gdyby istniała Olimpiada dla programistów, Polacy znaleźliby się na podium!

Gdyby istniała Olimpiada dla programistów, Polacy znaleźliby się na podium!

Gdyby istniała Olimpiada dla programistów, Polacy znaleźliby się na podium!
Źródło zdjęć: © Fotolia | Andrey Popov
01.09.2016 13:49, aktualizacja: 02.09.2016 15:04

Od dawna słyszymy, że polscy programiści należą do najlepszych na świecie. Teraz mamy na to dowody. W rankingu serwisu HackerRank Polacy znaleźli się aż na trzecim miejscu. O włos wyprzedzają nas tylko Rosjanie i Chińczycy.

Serwis HackerRank jest bardzo branżowy - korzystają z niego programiści, którzy rozwiązując dostępne tam wyzwania szlifują umiejętności. To właśnie na podstawie analizy tych wyzwań został stworzony ranking krajów z najlepszymi programistami świata. Pod uwagę brane były szybkość i dokładność rozwiązywania zadań. HackerRank ocenił ponad 1,5 miliona koderów.

Polska znalazła sięna trzecim miejscu zestawienia. Na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie, a na pierwszym Chińczycy. Z kolei kraje które pozornie zdają się dominować sferę IT - Stany Zjednoczone czy Indie - znalazły się dopiero w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Programiści mogą brać udział w wyzwaniach z różnych kategorii, między innymi algorytmy, konkretne języki programowania, sztuczna inteligencja czy bezpieczeństwo. Jak wypadli Polacy w poszczególnych kategoriach?

Polacy nie mają sobie równych jeśli chodzi o programowanie w Javie. Tu pokonaliśmy wszystkie narodowości. Na drugim miejscu znaleźliśmy się w wyzwaniach algorytmicznych (za Rosjanami) i programowaniu w Pythonie (za Hong Kongiem).

Polacy od lat cenieni są na całym świecie ze względu na swoje umiejętności programistyczne. Od lat też znajdujemy się na szczycie prestiżowego rankingu Top Coder. Nasi rodacy zatrudniani są w najlepszych firmach informatycznych na świecie. *Pod tym względem możemy być z siebie naprawdę dumni. *

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)