Gadżet umożliwiający wysyłanie wiadomości zza grobu

Gadżet umożliwiający wysyłanie wiadomości zza grobu
Źródło zdjęć: © personalrosettastone.com

18.03.2010 11:19, aktual.: 18.03.2010 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SMS to do dziś bardzo popularna forma komunikacji. Amerykańska firma Objecs chce to wykorzystać i umożliwić wysyłanie wiadomości tekstowych również tym, którzy odeszli z tego świata – nawet przez 3200 lat...

SMS to do dziś bardzo popularna forma komunikacji. Amerykańska firma Objecs chce to wykorzystać i umożliwić wysyłanie wiadomości tekstowych również tym, którzy odeszli z tego świata – nawet przez 3200 lat.

Wysyłanie wiadomości tekstowych ma umożliwić wbudowane w nagrobek RosettaStone urządzenie z systemem RFID (ang. Radio frequency identification), identyfikujące osoby odwiedzające grób zmarłego, a właściwie znajdujące się w zasięgu jego działania kompatybilne urządzenia.

Oczywiście osoba zainteresowana taką formą komunikacji po śmierci powinna wcześniej przygotować odpowiednie treści przekazów. Mogą one składać się maksymalnie z 100. znaków i jednego obrazka. Dodatkowo na nagrobku ma znajdować się artefakt z wygrawerowanymi sześcioma „symbolami życia”, który przedstawi podstawowe informacje o życiu zmarłego i umożliwi jego szybką identyfikację w bazie danych PWdb.mobi.

Producent RosettaStone chwali się, że jest zasypywany zleceniami. Cena nagrobka uzależniona jest od użytego do jego produkcji materiału. Dostępne są dwie wersje – granitowa oraz wykonana z trawertynu. Ich cena to odpowiednio 225 i 205 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)