Fuzja Netii i P4 - decyzja pod koniec przyszłego roku

Fuzja Netii i P4 - decyzja pod koniec przyszłego roku

18.04.2007 20:28, aktualizacja: 19.04.2007 10:11

Netia nie wyklucza w przyszłości fuzji z P4, choć na decyzję będzie trzeba poczekać jeszcze kilkanaście miesięcy. Firma ma w tej chwili 23,4% udziałów w czwartym operatorze komórkowym.

_ Bierzemy teraz pod uwagę taką możliwość, a do ewentualnej decyzji powinniśmy być gotowi pod koniec przyszłego roku _ - powiedział TELEPOLIS.PL Mirosław Godlewski, prezes Netii.

W nieokreślonej przyszłości, zależnej od wyników P4, powinna się też pojawić oferta konwergentna sieci Play, oparta o ofertę szerokopasmowego Internetu Netii (po własnej oraz należącej do Telekomunikacji Polskiej infrastrukturze dzięki _ bitstream access _).

Z kolei oferta komórkowa dla klientów biznesowych Netii (pod własną, dotychczasową marką) jako MVNO w sieci P4, powinna pojawić się najwcześniej na początku przyszłego roku, choć pilotaż zacznie się najprawdopodobniej jeszcze w tym.

Wyniki sprzedaży sieci Play będą konsolidowane w raportach kwartalnych Netii. Oznacza to, że w połowie maja, kiedy to Netia opublikuje wyniki za I kwartał, poznamy poziom sprzedaży nowego operatora komórkowego ze stanem na dzień 31. marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)