Freescale i.MX508 - sposób na tańsze czytniki e-booków

Freescale i.MX508 - sposób na tańsze czytniki e‑booków

Freescale i.MX508 - sposób na tańsze czytniki e-booków
Źródło zdjęć: © Freescale
03.03.2010 08:00, aktualizacja: 03.03.2010 10:06

Firma Freescale przedstawiła nowy układ typu SoC (system on chip). Nosi on oznaczenie i.MX508 i przeznaczony jest do zastosowania w czytnikach e-booków. Producent podkreśla, że dzięki niemu możliwe będzie konstruowanie urządzeń cechujących się niższą ceną oraz dłuższym czasem pracy na baterii.

Układ i.MX50. został zaprojektowany z myślą o prostych czytnikach e-booków korzystających z monochromatycznych wyświetlaczy wykonanych w oparciu o technologię e-papieru. Wyposażony on został we własny kontroler EPD (Electronic Paper Display), natomiast jego "sercem" jest 800-megahercowy procesor ARM Cortex-A8.

Obraz
© (fot. Freescale)

Producent twierdzi, że dzięki nowemu układowi znacznie krócej będzie trwał proces "przewracania" stron co ma mieć pozytywny wpływ na czas pracy na baterii. Ponadto, co bardzo istotne, powinien się też obniżyć koszt produkcji (średnio o 3. USD), dzięki czemu konsumenci otrzymają możliwość nabycia czytnika e-booków już za 150 USD.
Próbki układów i.MX508 trafiły już do producentów czytników. Pierwsze modele z nich korzystające pojawią się na rynku prawdopodobnie w połowie tego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)