Freedomky - czeskie domy z prefabrykatów, stawiane w kilka godzin

Freedomky - czeskie domy z prefabrykatów, stawiane w kilka godzin
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

10.08.2012 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Architekt Marek Štěpán stojący na czele Atelier Štěpán zaproponował domki z gotowych elementów własnego projektu. Czeskie konstrukcje o wdzięcznej nazwie 'Freedomky' są proste, ale i bardzo stylowe. Stanowią dowód, że konstrukcje z prefabrykatów nie muszą przypominać bezpłciowych klocków.

Każdy budynek ma salon, sypialnię, łazienkę kuchenkę, alarm, ogrzewanie i wszystko, czego potrzeba do gotowania i prania. Domek 1PLUS Classic mierzy 2. metry kwadratowe, 2PLUS Classic – 38 metrów. Pierwszy model wygodnie pomieści podobno dwie osoby, zaś drugi – nawet cztery.

Po połączeniu modułów można uzyskać przestronniejsze domy, które nazwano Freedomky L i Freedomky U. Dostępne są różne wykończenia i wyposażenie, gotowe rozwiązania i Freedomky na specjalne zamówienie. Najpopularniejszy dodatek to patio umożliwiające wypoczywanie przed Freedomkiem. Z modułu można też uzyskać biuro lub inny obiekt.

Jeśli nie ma dostępu do mediów, Atelier Štěpán poleca Independence Modules, czyli domki z panelami słonecznymi, kolektorami ciepła i przydomową oczyszczalnią ścieków.

Najciekawsze jest to, że budynek składa się w cztery godziny! Znacznie krócej, niż zajmuje uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, musi się przygotować na spory wydatek. Freedomky kosztować będą od ok. 5. 000 złotych (za najmniejszą wersję) do blisko 300 000 złotych (za wersję 4+1) - sporo więcej od przeciętnego namiotu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)