ycipk-3e2oq7

Francja chce uzbroić satelity w lasery do 2030

Niedawno Francja ogłosiło powołanie Dowództwa Kosmicznego, które ma odpowiadać za obronę francuskich satelitów na orbicie. Pierwszym ruchem Francuzów ma być opracowanie nanosatelitów wyposażonych w karabiny i lasery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuskie satelity zostaną uzbrojone w lasery i karabinki maszynowe
Francuskie satelity zostaną uzbrojone w lasery i karabinki maszynowe (Youtube.com)
ycipk-3e2oq7

Francuska minister obrony narodowej Florence Parly poinformowała o przekazaniu 700 mln euro z budżetu wojskowego na potrzeby Dowództwa Kosmicznego. Do 2025 kwota ma wzrosnąć do 4,3 miliardów euro.

Francja. Bojowe satelity do 2030

W pierwszej kolejności pieniądze zostaną wydane na opracowanie sieci Syracuse – wojskowych satelitów komunikacyjnych używanych przez marynarkę wojenna Francji. Kolejna generacja satelitów ma być wyposażona w kamery i czujniki do wykrywania wrogich maszyn. Trzecia generacja ma natomiast zostać uzbrojona w karabinki maszynowe i lasery, które będą mogły unieszkodliwić satelity przeciwnika.

ycipk-3e2oq7

Minister obrony Francji powiedziała też, że chciałaby mieć możliwość wystrzeliwania na orbitę rojów nanosatelitów, które będą ochraniać strategiczne obiekty. W założeniu Parly nanosatelity będą mogły być wystrzeliwane prawie natychmiast, aby zastępować zepsute i zniszczone.

Francja. Satelity z laserami nie będą aktywnie szukały wroga

Florence Parly poinformowała, że uzbrojone francuskie satelity nie będą "polować" na satelity przeciwnika. Mają pełnić zadania jedynie obronne w przypadku agresji innych krajów na francuskie obiekty.

ycipk-3e2oq7

Własne Dowództwa Kosmiczne zapowiedziały także Rosja i USA

Źródło: Le Point

Polub WP Tech
ycipk-3e2oq7
ycipk-3e2oq7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e2oq7