Firefox już wie jak żyć

Firefox już wie jak żyć

Firefox już wie jak żyć
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
21.12.2011 10:15, aktualizacja: 22.12.2011 10:24

Blog Mozilli przynosi świetną wiadomość nie tylko dla użytkowników jednej z najpopularniejszych przeglądarek na świecie, ale też internautów, którym nie jest obojętny rozwój i bezpieczeństwo w sieci.

​Mozilla poinformowała nas o zakończeniu negocjacje z Google. Ich efektem jest podpisanie korzystnej dla obu stron umowy dotyczącej dochodów. Nowe porozumienie przedłuża współpracę w zakresie wyszukiwania z Google na co najmniej trzy najbliższe lata.

Gary Kovaks, szef Fundacji Mozilla tymi oto słowy skomentował zawarcie kolejnej umowy z wydawać by się mogło konkurencyjną firmą (choć sama Mozilla nią nie jest):

"_ Zgodnie z tym wieloletnim porozumieniem, Google Search pozostaje domyślną wyszukiwarką dla setek milionów użytkowników Firefoksa na całym świecie _".

Alan Eustace z Google dodał, że "_ Mozilla od wielu lat jest cennym partnerem Google i mamy nadzieję na kontynuację tej owocnej współpracy w przyszłości _". Sam będąc fanem Firefoxa (ostatnio również wersji mobilnej) bardzo ucieszyłem się na wieść o przedłużeniu współpracy, która na dobrą sprawę przedłuża również życie lisiej przeglądarki.

Szczegółowe ustalenia umowy handlowej zostały objęte standardową klauzulą poufności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)