FIFĄ wreszcie zajęła się FBI

FIFĄ wreszcie zajęła się FBI

FIFĄ wreszcie zajęła się FBI
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.12.2011 11:28

FBI rozpoczęło właśnie śledztwo w sprawie prawdopodobnej aktywności hakerów, którzy to mogli wpłynąć na wybór miasta gospodarza Piłkarskich Mistrzostw Świata w 2022.

Według londyńskiej gazety The Telegraph, funkcjonariusze FBI mają dowody na to iż organizacje zewnętrzne próbowały włamać się na skrzynki mailowe, osób mających wpływ na to, gdzie będą odbywały się owe mistrzostwa (przypomnijmy iż Anglia przegrała na rzecz Rosji w ubiegłym roku).

- _ W dobie dzisiejszej technologii i bardzo łatwego przepływu informacji, istnieją techniczne możliwości pozwalające na tego typu czynności _ - komentuje Łukasz Nowatkowski, Ekspert ds. Bezpieczeństwa IT firmy G Data Software.

Funkcjonariusze FBI dotarli również do śladów prób manipulacji przy ofercie Stanów Zjednoczonych, na wybór państwa, w którym odbędą się owe Mistrzostwa w roku 2022. Ślady zaprowadziły ich do niewielkiego, bogatego w ropę kraju: Kataru.

Skrót FIFA pochodzi od francuskiego akronimu oznaczającego Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej. Jest on międzynarodową strukturą odpowiedzialną za rozgrywki pomiędzy narodowymi drużynami piłkarskimi. Mimo iż pierwotne korzenie FIFA wywodzą się z amatorskiej ligi, teraz stanowią one źródło bilionowych przychodów dla kraju gospodarzy, ale i samej organizacji FIFA.

FBI jednak odmawia oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Jednocześnie The Telegraph donosi, iż przez kilka ostatnich miesięcy FBI przesłuchiwało członków komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata Anglia 2018. celem pozyskania wszelkich informacji dotyczących ich rosyjskiego odpowiednika.

Rosyjscy organizatorzy całkowicie odcinają się od całej sytuacji sprowokowanej przez media, jednocześnie informując iż ich wszelkie aktywności prowadzone są w sposób jawny i przejrzysty.

„My jako Rosjanie jesteśmy dumni z tego, iż przeprowadziliśmy wzorcową kampanię promującą nasz kraj jako idealnego kandydata na gospodarza Piłkarskich Mistrzostw Świata 2022. Również przestrzeganie kodeksu zasad fair play, nie było bez znaczenia dla naszej wygranej.”

Katar został oficjalnym gospodarzem Piłkarskich Mistrzostw Świata 2022. pokonując w tym starciu swoich rywali jakimi były kraje: Austria, Japonia, Korea Południowa oraz USA.

Informacje ujawnione również przez The Telegraph mówią o tym iż były członek FIFA Mohammed Bin Hammam został przyłapany na oferowaniu aktualnym władzom FIFA łapówek w zamian za ich potencjalne głosy, które miały obalić obecnego prezydenta FIFA Seppa Blattera.

- _ Próbując stwierdzić czy to zagrożenie rzeczywiście miało miejsce, nie można bazować jedynie na powyższej informacji. Warto jednak zauważyć jak dużą moc ma sama informacja prasowa opisująca to potencjalne, bo jeszcze nie potwierdzone zdarzenia. _ - podsumowuje Ekspert G Data software.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung znów drwi z fanów Apple'a - jest kolejna reklama"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)