Facebook pomoże małym i średnim firmom w Polsce. Uruchamia specjalną platformę ze szkoleniami online

Facebook pomoże małym i średnim firmom w Polsce. Uruchamia specjalną platformę ze szkoleniami online

Facebook pomoże małym i średnim firmom w Polsce. Uruchamia specjalną platformę ze szkoleniami online
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
18.06.2020 07:52

Facebook chce wesprzeć małych i średnich przedsiębiorców z Polski w odbudowie działalności. W tym celu uruchamia bazę darmowych i interaktywnych szkoleń online. Pierwsze szkolenie zaplanowano na 24 czerwca.

Kryzys związany z pandemią COVID-19 dotknął przedsiębiorców na całym świecie. Wiele firm zawiesiło działalność, a część musiała podjąć drastyczne kroki, aby przetrwać trudny okres i utrzymać płynność finansową czy miejsca pracy.

Facebook chce pomóc małym i średnim firmom

Trudności odczuły szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich problem dostrzegł Facebook, który postanowił zaangażować się we wsparcie tych podmiotów i uruchomić program darmowych szkoleń dla przedsiębiorców.

- Mamy świadomość, że wiele problemów, z którymi borykają się dziś przedsiębiorcy, nie ustąpiło w momencie zniesienia obostrzeń. Aby ułatwić im przetrwanie tego trudnego czasu, a także usprawnić dostosowanie się do nowej rzeczywistości, chcemy pokazać jak wykorzystać potencjał internetu i darmowych narzędzi Facebooka i Instagrama. Mamy zamiar dotrzeć z praktyczną wiedzą do jak największej liczby małych i średnich firm – wyjaśnił Jakub Turowski, szef ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce.

Facebook uruchamia szkolenia

Szkolenia online odbędą się na specjalnej platformie. Za ich prowadzenie będą odpowiadali eksperci Facebooka, a tematyka będzie dotyczyła sfery biznesu. Wśród poruszanych zagadnień pojawią się m.in. sposoby "skutecznego budowania firmy w sieci, opowiadanie o marce w mediach społecznościowych, utrzymywanie kontaktu z klientami, czy wreszcie tworzenie angażujących i atrakcyjnych treści za pomocą darmowych aplikacji mobilnych". Dodatkowo w trakcie każdego szkolenia zainteresowane osoby będą mogły zadawać pytania.

Pierwsze szkolenie “Odkryj bezpłatne narzędzia Facebooka, dzięki którym rozwiniesz firmę" zaplanowano na 24 czerwca. Rejestracja na nie jest już otwarta.

Szkolenia będą odbywały się regularnie. Użytkownicy platformy oprócz webinarów znajdą liczne nagrania i poradniki dla przedsiębiorców, którzy są nastawieni na cyfrową transformację.

Rejestracja na szkolenia jest możliwa na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)