ycipk-3an11h

Facebook nie jest potrzebny. Smartfon zdradzi o tobie więcej niż myślisz. Wystarczy jedna funkcja

Opcja, w którą wyposażony jest niemal każdy nowy smartfon, może zdradzić wiele o właścicielu. I wcale nie chodzi o lokalizację czy też funkcje związane z mediami społecznościowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co zdradza o nas telefon?
Co zdradza o nas telefon? (Materiały prasowe)
ycipk-3an11h

Może się wydawać, że firmy wiedzą już o nas niemal wszystko - dzięki danym, które sami udostępniamy. Ale w tworzeniu naszego profilu pomóc może coś jeszcze. Naukowcy z RMIT University przekonują, że dane uzyskane dzięki akcelerometrowi mogą pomóc w ustaleniu z jakim typem osobowości mamy do czynienia.

Akcelerometr pozwala wykryć położenie urządzenia. Dołóżmy do tego inne czujniki ruchu. Co za tym idzie, można łatwo sprawdzić, jak często różne osoby sięgały po telefon oraz kiedy i gdzie to robiły. Z ich ustaleń wynika, że np. wrażliwe kobiety chętniej podnoszą urządzenie w nocy. W odróżnieniu od mężczyzn, których także określono jako wrażliwych.

ycipk-3an11h

Zobacz też: Duże zaskoczenie. Krótszy sen powoduje, że lepiej się uczymy

Po co to wszystko? Żeby lepiej opisać właściciela telefonu i skuteczniej spersonalizować wyświetlane mu reklamy. Jeśli wiemy, że ktoś często nerwowym krokiem porusza się w okolicach południa, to rozsądnie byłoby mu zaproponować coś na uspokojenie. Niejedna firma na pewno zainteresuje się badaniem naukowców. Choć póki co ma ono kilka niedociągnięć.

Przede wszystkim jest to fakt, że póki co przeanalizowano zaledwie 52 ankietowanych. Na dodatek ich osobowość powstała na bazie pytań, na które uczestnicy udzielali odpowiedzi. Badacze zapowiadają jednak kontynuację prac.

ycipk-3an11h

Jest to w pewien sposób przerażające. Nieważne, że mało informacji udzielasz w mediach społecznościowych i dbasz o swoją prywatność w sieci. To, w jaki sposób korzystasz telefonu (jak często po niego sięgasz, jaki dystans pokonujesz, gdzie go używasz), i tak może wiele zdradzić. Niby to logiczne, ale i tak niepokojące.

Polub WP Tech
ycipk-3an11h
ycipk-3an11h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3an11h