Trwa ładowanie...
d48idje

Facebook. Mężczyzna chciał transmitować własną śmierć. Zablokowano go

- Choć szanujemy decyzję, po poradach ekspertów podjęliśmy środki, aby transmisji na żywo zapobiec - mówi rzecznik Facebooka, cytowany przez AFP. Tak oto spółka blokuje inicjatywę Alaina Cocqa. Francuza, który postanowił... umrzeć na oczach internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
57-letni Alain Cocq chciał transmitować na żywo swoje ostatnie chwile. Facebook zablokował materiał
57-letni Alain Cocq chciał transmitować na żywo swoje ostatnie chwile. Facebook zablokował materiał (YouTube.com, France 24)
d48idje

Alain Cocq ma 57 lat i cierpi na nieuleczalną chorobę, która skutkuje niedrożnością tętnic. Jest w znacznym stopniu sparaliżowany i nie może się nawet sam odżywiać.

W lipcu apelował do prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, o zgodę na przeprowadzenie eutanazji. Bezskutecznie. Dlatego w ramach manifestu społecznego nakazał odłączenie aparatury podtrzymującej życie.

Podjął ponadto decyzję, że moment swojej śmierci będzie transmitować na żywo na Facebooku. Jak twierdzi, w ramach manifestu. By zwrócić uwagę na potrzebę osób nieuleczalnie chorych, jaką jest systemowe uregulowanie eutanazji.

d48idje

Belgowie zalegalizowali eutanazję dzieci

Swej misji jednak nie zrealizuje, a przynajmniej nie według pierwotnych założeń. W sobotę Facebook podjął decyzję, aby uniemożliwić na koncie Cocqa jakiekolwiek transmisje wideo na żywo. W rozmowie z AFP rzecznik spółki przyznał, że mimo iż mężczyzna może liczyć na szacunek i zrozumienie, po konsultacjach z ekspertami zdecydowano się zablokować inicjatywę.

Przy czym sam Cocq twierdzi, że nie odpuści i będzie poszukiwać bardziej liberalnej platformy. Według AFP, cały czas odwieść od tego próbuje go sam prezydent Macron.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów