Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida

Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida

Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.01.2015 13:57, aktualizacja: 27.01.2015 15:17

Mobilna odsłona najpopularniejszej platformy społecznościowej świata mimo upływu lat i licznych aktualizacji wciąż pozostawia sporo do życzenia, co odczuwają zwłaszcza użytkownicy słabszych smartfonów.

Na Google Play właśnie wylądowała odchudzona wersja aplikacji stworzona specjalnie na potrzeby krajów rozwijających się, gdzie sieć 2. jest dominująca. Zajmująca zaledwie 252KB miejsca na smartfonie aplikacja przypomina swym wyglądem Facebooka sprzed kilku lat - nie ma tu dostępu do aplikacji, reklam i "samoodpalających" się filmików wideo. Zamiast tego aplikacja szybko się ładuje, daje dostęp do powiadomień, czatu i umożliwia dzielenie się oraz przeglądanie zdjęć. Innymi słowy wszystko co jest nam najbardziej potrzebne.

Przypuszczam, że wielu z was z miejsca zamieniłoby aplikację. Niestety oficjalnie jest ona na razie dostępna tylko w Bangladeszu, Afryce Południowej, Sudanie, Zimbabwe, Wietnamie i Nepalu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyszukać w sieci plików APK. Pamiętajcie jednak, że takie instalacje przeprowadzacie na własną odpowiedzialność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Cynagoen chce usunąć Google z Androida

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)