F-Secure Exploit Shield chroni przed lukami w przeglądarkach

F‑Secure Exploit Shield chroni przed lukami w przeglądarkach

F-Secure Exploit Shield chroni przed lukami w przeglądarkach
18.12.2008 15:07, aktualizacja: 18.12.2008 22:35

Firma F-Secure udostępniła wersję beta narzędzia chroniącego przed zagrożeniami wykorzystującymi luki w przeglądarkach internetowych. F-Secure Exploit Shield ma wspomagać Internautów w walce z nierozpoznanymi wcześniej zagrożeniami i zapewniać ich systemom ochronę zanim zostaną zainstalowane stosowne łatki.

Wersja beta programu F-Secure Exploit Shield jest dostępna jedynie w wariancie przeznaczonym dla systemów Windows XP. Obsługuje przeglądarki Internet Explorer i Firefox. Może być instalowania razem z innymi pakietami zabezpieczającymi, zarówno firmy F-Secure, jak i pozostałych producentów. Chroni przed zagrożeniami wykorzystującymi luki w przeglądarkach. Jest szczególnie użyteczna w kontekście zwalczania nierozpoznanych zagrożeń. Można ją także postrzegać jako alternatywę dla łatek, w szczególności w okresie upływającym między wykryciem zagrożenia a zainstalowaniem stosownej łatki.
Aplikacja jest oferowana bezpłatnie. W trakcie pracy przesyła do producenta adresy stron zawierających szkodliwy kod. Informacje przekazywane do sieci Real-Time Protection Network są następnie wykorzystywane do tworzenia zabezpieczeń. W przyszłości program zostanie zintegrowany z innymi rozwiązaniami firmy F-Secure.

Warto pamiętać, że jest to wersja beta, a więc może sprawiać problemy podczas użytkowania. Dodatkowe informacje o programie (w języku angielskim) są dostępne na łamach bloga prowadzonego przez zespół badawczy F-Secure.

F-Secure Exploit Shield można pobrać ze strony F-Secure Labs.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)