F-35 w Kielcach. Na targach MSPO 2019 pokazany będzie pełnowymiarowy model samolotu

F‑35 w Kielcach. Na targach MSPO 2019 pokazany będzie pełnowymiarowy model samolotu

F-35 w Kielcach. Na targach MSPO 2019 pokazany będzie pełnowymiarowy model samolotu
Źródło zdjęć: © Lockheed Martin | Todd R. McQueen
Bolesław Breczko
22.08.2019 13:22

Podczas tegorocznych targów MSPO, które odbędą się w Kielcach w dniach 3-6 września, firma Lockheed Martin wystawi się z największą ekspozycję w historii swojej obecności na MSPO. Zaprezentowany zostanie m.in. pełnowymiarowy model myśliwca F-35A.

Firma, która w tym roku sponsoruje Wystawę Narodową Stanów Zjednoczonych, zaprezentuje największą ekspozycję w historii swojej obecności na MSPO. Trzy oddzielne wystawy będą prezentowały obecne i przyszłe technologie oferowane na potrzeby obronne Polski i NATO.

Na wystawie, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowany zostanie pełnowymiarowy model myśliwca F-35A. O możliwości zakupienia tych samolotów przez polskę mówił Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zobaczyć będzie można także najnowszy, zbudowany w Polsce, uzbrojony śmigłowiec wsparcia pola walki Black Hawk, wybrane systemy obrony powietrznej i antyrakietowej oraz systemy precyzyjnego ognia.

Lockheed Martin współpracuje z 10 polskimi uczelniami wyższymi, by inspirować przyszłe pokolenia inżynierów i naukowców. Partnerstwo firmy z uczelniami będzie reprezentowane przez studentów Politechniki Warszawskiej. Przykład prac Politechniki w zakresie bezzałogowych systemów powietrznych będzie częścią stoiska firmy Lockheed Martin na MSPO.

Centralnym punktem działalności firmy Lockheed Martin w Polsce są zakłady PZL Mielec, będące największym zakładem produkcyjnym firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Spółka PZL Mielec, jeden z polskich liderów eksportowych, świętowała w tym tygodniu ukończenie 500-setnej kabiny śmigłowca Black Hawk przeznaczonej na światowe rynki. Zakłady wyprodukowały również 50 kompletnych śmigłowców Black Hawk dla krajowych i zagranicznych klientów.

Spółka, która niedawno pozyskała największe jak dotąd zamówienie eksportowe na 16 śmigłowców Black Hawk dla Filipin, w ciągu ostatnich 10 lat odnotowała wzrost sprzedaży o 500 procent.

Oprócz samolotu F-35 i smigłowca Black Hawk firm pokaże też prawdopodobnie wyrzutnie rakiet Patriot z pociskami PAC-3

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)