Europejska Akademia Gier rozpoczęła zajęcia

Europejska Akademia Gier rozpoczęła zajęcia

Europejska Akademia Gier rozpoczęła zajęcia
23.02.2009 20:00, aktualizacja: 24.02.2009 09:53

W Krakowie ruszyły pierwsze w Polsce podyplomowe studia poświęcone grom komputerowym. Europejska Akademia Gier to pięć kierunków, które powstały dzięki połączeniu sił Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.

Europejska Akademia Gier przy Krakowskim Parku Technologicznym to wspólny projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Można na niej studiować pięć kierunków w całości poświęconych tworzeniu gier. Nowa inicjatywa ma być kuźnią najlepszych grafików i programistów w Polsce.

Na studia zapisało się ponad czterdziestu studentów ( wszyscy przyznają, że są fanami gier komputerowych ). Opłata za semestr nauki to trzy tysiące złotych. Paweł Węgrzyn, dyrektor Akademii Gier mówi, że z pomysłem na utworzenie uczelni wyszli sami przedsiębiorcy, którzy często ubolewają na brak odpowiednio przygotowanych grafików, czy programistów. Bo choć w Polsce są duże firmy informatyczne, to wciąż brakuje u nas producentów gier wideo - działalność nowej uczelni ma to zmienić.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej szykują się do otwarcia podobnych studiów w normalnym trybie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)