Eter9 - szokujący i kontrowersyjny pomysł na cyfrową nieśmiertelność

Eter9 - szokujący i kontrowersyjny pomysł na cyfrową nieśmiertelność
26.08.2015 07:00
Eter9 - szokujący i kontrowersyjny pomysł na cyfrową nieśmiertelność
Źródło zdjęć: © Eter9

W filmie "Transcendencja" doktor Will Caster przenosi swoją świadomość do komputera, by móc żyć w sieci wiecznie. Portugalski developer Henrique Jorge wpadł na podobny pomysł.

Eter9 to nowy portal społecznościowy, który wyróżnia się tym, że zapewnia użytkownikowi pewien rodzaj _ cyfrowej nieśmiertelności _. Podchodzi do tego zagadnienia w zupełnie inny sposób niż Facebook, który od niedawna pozwala na dodanie do naszego konta opiekuna zarządzającego naszym kontem po śmierci.

Eter9 analizuje nasze wpisy, zdjęcia i udostępniane filmy (na razie głównie z Facebooka, gdyż sam portal nie posiada odpowiedniej ilości danych), by na ich podstawie stworzyć sztuczną inteligencję, która będzie mogła w pełni kontynuować naszą aktywność na portalu, gdy nas już zabraknie (brzmi przerażająco, prawda?). Ta cyfrowa świadomość działa cały czas, nawet wtedy gdy pozostajemy poza zasięgiem sieci. Twórca zapewnia, że dzięki odpowiednim skryptom posty cyfrowego odpowiednika mają być nie do odróżnienia od tych opublikowanych przez nas samych.

330839164218325623
Źródło zdjęć: © (fot. Eter9)

Portal znajduje się aktualnie w fazie otwartej bety (testowej, ogólnodostępnej). Po założeniu konta możemy sami określić jaki procent postów ma być tworzony przez sztuczną inteligencję. Pod względem wizualnym Eter9 przypomina Facebooka - znajdziemy tu listę znajomych, tablicę wyświetlającą posty użytkowników, czat i ostatnie powiadomienia.

Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii na temat tego dość odważnego i kontrowersyjnego pomysłu. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Zobacz także: Marsz milczenia po zabójstwie 10-latki. "Miasto zmieniło się totalnie"

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartfon z wodorowym ogniwem paliwowym

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)