Epson Stylus Photo PX830FWD - fotograficzny kombajn
28.10.2011 11:18
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Bogato wyposażone urządzenie dla wymagającego użytkownika domowego lub biura, gdzie drukuje się zdjęcia. Oprócz bogatego wyposażenia można urządzenie pochwalić za szybkość pracy i bardzo dobrą jakość. Nawet przy wysokiej prędkości druku zdjęcia nie traci ono na jakości.
Epson Stylus Photo PX830FWD to kolejna odsłona najlepiej wyposażonego urządzenia japońskiego producenta. Największy, najszybszy model drukarki wielofunkcyjnej firmy Epson trafił pod lupę laboratorium Chipa. Następca modelu PX820FWD właściwie nie różni się od poprzednika.
Na początek zwraca uwagę bogate wyposażenie i funkcjonalność. Właściwie wszystko co potrzeba tu znajdziemy. Mamy do dyspozycji interfejsy USB 2.0 HS, LAN, WLAN b/g/n, oraz PictBridge. Ponadto złącza kart pamięci obsługujące większość popularnych typów. Drukarka została wyposażona w automatyczny dupleks. Koniec z ręcznym przekładaniem kartek. Jak na urządzenie z faksem przystało, do dyspozycji użytkownika pozostaje automatyczny podajnik skanera. ADF pomieści do 3. arkuszy papieru. Funkcjonalność poprawia duży (prawie 20 cm) panel z dotykowymi przyciskami mieszczący także dotykowy ekran (o przekątnej 8,9 cm). Menu jest klarowne i intuicyjne zatem znalezienie potrzebnych funkcji raczej nie sprawi problemów. Za łatwość obsługi bez komputera można z czystym sumieniem dać ocenę celującą.
Następnie szybkość i jakość. Drukarka całkiem żwawo radzi sobie z dokumentami i grafiką. A zdjęcia powstają w rekordowym tempie. Co najważniejsze jakość zdjęć jest bardzo dobra. Raster jest niedostrzegalny, a żywe i wiernie oddane kolory cieszą oczy. Dość szybko i dobrze urządzenie to radzi sobie także z kopiowaniem. Jeden z najlepszych w naszym rankingu czasów kopiowania strony A4 w kolorze. Skaner to także jasny punkt tego sprzętu. Szybka praca i niezła jakość w połączeniu z funkcjonalnym sterownikiem przynosi nam wyższy komfort pracy. Wysoka rozdzielczość optyczna 480. dpi jest rzadko spotykana w wielofunkcyjnych drukarkach.
Oczywiście jak z każdym urządzeniem związane są pewne niedogodności. Szybka praca to także nieco wyższy poziom hałasu podczas drukowania. Ponadto sprzęt ma spore gabaryty, szczególnie jeśli chodzi o głębokość - po rozłożeniu tacy wyjściowej osiąga ponad 6. cm.
Koszty druku nie należą ani do mocnych ani słabych stron tego sprzętu. Plasują się gdzieś pośrodku. Wydruki tekstowe nie są drogie, ale grafika i zdjęcia trochę już kosztują. Niestety zakup kompletu tuszy zwiększonej wydajności może zaboleć. Wydamy ponad 30. złotych. Drukarka każdy kolor - a jest ich sześć – ma oddzielnie. Można więc kupować ten tylko który się skończył i rozłożyć zakupy na raty.
Niemniej jednak takie urządzenie to nie lada gratka. Przyda się w firmie (faks) i w domu (zdjęcia), zadowalając nawet wymagających użytkowników.
Robert Dutkiewicz
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Odblokowywanie ekranu palcem opatentowane"