Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji

Ostatnie sukcesy SpaceX tak bardzo podbudowały pewność siebie Elona Muska, że ten odważył się rzucić rękawicę konkurencji. Jak zawsze, zrobił to w swoim stylu - wpisem na Twitterze. Ciekawe, co na to firma United Launch Alliance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zjem własną czapkę jeśli..."
"Zjem własną czapkę jeśli..." (YouTube)
WP

Elon Musk chyba uwielbia Twittera. Gdy tylko ma coś interesującego do przekazania, to wysyła nam tweeta. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. o planowanym locie Tesli w kosmos czy o tym, co stało się z trzecim dopalaczem Falcona Heavy.

Nowy wpis Muska uderza w konkurencję, United Launch Alliance. I odnosi się do ich nowej rakiety, Vulcan. Elon nie wierzy, że ten projekt otrzyma odpowiednie certyfikaty w deklarowanym przez nich czasie. Tym samym złożył deklarację: "Zjem swoją czapkę z dodatkiem musztardy, jeśli lot tej rakiety nastąpi przed 2023 rokiem". Oczywiście chodzi o czapkę The Boring Company, którą sprzedawała firma Elona Muska.

WP
Taką czapkę Elon Musk deklaruje się zjeść The Boring Company
Podziel się

Rakieta Delta IV Heavy miała być odpowiedzią firmy United Launch Alliance na Falcona Heavy. Z taką różnicą, że koszt wysłania ładunku wyniesie co najmniej 400 mln dolarów, a w przypadku maszyny od SpaceX to zaledwie 150 mln dolarów. To może się zmienić po wprowadzeniu Vulcana do użytku.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP