Trwa ładowanie...
spacex

Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji

Ostatnie sukcesy SpaceX tak bardzo podbudowały pewność siebie Elona Muska, że ten odważył się rzucić rękawicę konkurencji. Jak zawsze, zrobił to w swoim stylu - wpisem na Twitterze. Ciekawe, co na to firma United Launch Alliance.

Share
Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji
Źródło: YouTube
d35vrkj

Elon Musk chyba uwielbia Twittera. Gdy tylko ma coś interesującego do przekazania, to wysyła nam tweeta. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. o planowanym locie Tesli w kosmos czy o tym, co stało się z trzecim dopalaczem Falcona Heavy.

Nowy wpis Muska uderza w konkurencję, United Launch Alliance. I odnosi się do ich nowej rakiety, Vulcan. Elon nie wierzy, że ten projekt otrzyma odpowiednie certyfikaty w deklarowanym przez nich czasie. Tym samym złożył deklarację: "Zjem swoją czapkę z dodatkiem musztardy, jeśli lot tej rakiety nastąpi przed 2023 rokiem". Oczywiście chodzi o czapkę The Boring Company, którą sprzedawała firma Elona Muska.

Taką czapkę Elon Musk deklaruje się zjeść The Boring Company
Taką czapkę Elon Musk deklaruje się zjeść Źródło: The Boring Company

Rakieta Delta IV Heavy miała być odpowiedzią firmy United Launch Alliance na Falcona Heavy. Z taką różnicą, że koszt wysłania ładunku wyniesie co najmniej 400 mln dolarów, a w przypadku maszyny od SpaceX to zaledwie 150 mln dolarów. To może się zmienić po wprowadzeniu Vulcana do użytku.

d35vrkj

Podziel się opinią

Share
d35vrkj
d35vrkj
Więcej tematów