Elon Musk na celowniku Anonymous. Hakerzy grożą miliarderowi

Elon Musk na celowniku Anonymous. Hakerzy grożą miliarderowi

Hakerzy z Anonymous ostrzegają Elona Muska
Hakerzy z Anonymous ostrzegają Elona Muska
Źródło zdjęć: © YouTube.com | Anonymous
Karolina Modzelewska
07.06.2021 14:23

W sieci ukazało się wideo, na którym hakerzy z Anonymous grożą CEO Tesli i SpaceX. Oskarżają Elona Muska o szkodliwą działalność biznesową oraz o "kompleks mesjasza", który sprawia, że miliarder cały czas chce być w centrum uwagi. Zarzucają mu również manipulowanie rynkiem kryptowalut.

W piątek do sieci trafiło nagranie, w którym Anonymous - grupa łącząca aktywistów i hakerów, ostrzega Elona Muska przed potencjalnymi atakami. Wideo jest odpowiedzią na tweety miliardera, które po raz kolejny spowodowały niemałe zamieszanie na rynku kryptowalut. Przykładowo, wpis z piątku 4 czerwca sprawił, że cena Bitcoina spadła w ciągu 24 godzin o 7 proc. Z kolei w sobotę 5 czerwca, Musk przyczynił się do skoku kursu waluty o nazwie CumRocket.

Anonymous z wiadomością dla Elona Muska

Manipulowanie rynkiem kryptowalut nie jest jedynym zarzutem wobec Elona Muska. Przedstawiciele Anonymous zwrócili również uwagę, że część jego posunięć biznesowych jest szkodliwa, a w wielu firmach pracownicy mierzą się z ciężkimi warunkami. Dodatkowo część fabryk zatrudnia dzieci, a miliarder rzekomo popiera dyktatorów oraz zamachy stanów w państwach, gdzie są one zlokalizowane.

Anonymous uważa również, że Elon Musk posiada tzw. "kompleks mesjasza" lub też "kompleks wyższości". Oznacza to, że miliarder uważa się za lepszego od innych i twierdzi, że ma specjalną misję do wykonania. W nagraniu padają słowa: "przedwcześnie ukoronowałeś się "Imperatorem Marsa", miejsca, gdzie chcesz wysyłać ludzi na pewną śmierć", co wskazuje, że za jedną z nich hakerzy mogą uważać właśnie podbój Czerwonej Planety.

Na końcu nagrania hakerzy zaznaczyli: "możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś godnego przeciwnika. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy Legionem! Spodziewaj się nas". Na razie Elon Musk nie odniósł się do rzekomych zarzutów. Całe nagranie można obejrzeć, klikając w link zamieszczony poniżej.

Anonymous - wiadomość dla Elona Muska

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)