Ekstremalne odchudzanie - smartfon grubości 3,8 mm

Ekstremalne odchudzanie - smartfon grubości 3,8 mm

Ekstremalne odchudzanie - smartfon grubości 3,8 mm
Źródło zdjęć: © Telepolis.pl
29.10.2014 13:19, aktualizacja: 29.10.2014 14:00

Vivo chwali się smartfonem o grubości 3,8 mm. Czy to już granica możliwości producentów?

Można odnieść wrażenie, że producenci telefonów co jakiś czas wybierają jedną cechę urządzeń, w której będą obecnie konkurować. Były aparaty główne, rdzenie procesorów, rozmiar i rozdzielczość ekranu, aparaty przednie, teraz do gry dołączyła grubość obudowy.

Na rynku mamy już przedstawicieli bardziej znanych w Polsce marek, jak Samsung Galaxy Alpha (6,7 mm) lub Sony Xperia Z Ultra (6,5 mm), ale na świecie są już modele cieńsze. Obecnie rekordzistą pod względem grubości obudowy jest Gionee Elife S5.1, który legitymuje się obudową grubości zaledwie 5,1 mm.

Wyścig trwa nadal. Chiński producent Oppo już zapowiedział smartfon o grubości 4 mm. Zapewne mowa jest tutaj o grubości w najcieńszym punkcie urządzenia, ale _ obudowa grubości 4 mm _ robi bardzo dobrą reklamę. Pomimo tego, że smartfon nie został jeszcze zaprezentowany, to już ma konkurencję. Inna chińska firma - Vivo, już zapowiedziała przebicie tego wyniku, smartfonem o grubości 3,8 mm. Jak do tej pory najcieńszym urządzeniem tego producenta jest Vivo X3 o grubości 5,75 mm.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy smartfon o grubości 3,8 mm będzie nadawał się do codziennego użytku. Może mieć duże problemy z odprowadzaniem ciepła (jak Huawei P6), ciężko będzie umieścić w nim wydajny akumulator lub zwyczajnie może nie być trwały i zacznie się wyginać, jak iPhone 6 Plus.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)